Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Slnečné dni nás lákajú tráviť čas s priateľmi vonku, napríklad aj u toľko populárneho grilovania. Čo keď ale nemáme dom so záhradou? Nemusíte sa báť, dnešný trh s grilmi ponúka riešenie aj pre tých, ktorí bývajú v byte. Postačí vám balkón alebo terasa. V najhoršom prípade sa s pomocníkom presuniete aj ku kuchynskému stolu. Od toho sú tu práve elektrické grily. Umiestnite ho pod digestor a už len vyberáte medzi klobáskami či poriadnym steakom.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Že neveríte elektrickým grilom a že pravé barbecue môže byť iba na plynovom grile alebo na grile s dreveným uhlím? Potom si prečítajte niektoré z nezávislých testov (aj od svetových kuchárov), ktoré tento mýtus vyvracajú. Rozdiel v chuti nespoznáte.

Elektrický gril má nesporné výhody

Najmä nežné pohlavia ocenia výhody elektrického grilu. Bezpochyby sú bezpečnejšie ako plynové verzie alebo tie na drevené uhlie. Ich údržba a očistenie po grilovaní zaberie menej času. Tiež sa vám nestane, že dôjde návšteva, chcete grilovať a došlo uhlie.

Ste nadšení? Tak si poďte rovno jeden kúsok zaobstarať. My vám poradíme, na čo pri jeho výbere myslieť a čo by mal každý „funkčný“ gril obsahovať v základnej zostave. Na začiatok je dobré si uvedomiť, že pravý elektrický gril je porovnateľný s tým plynovým. Teda žiadny ohrievač s teflónovou celokontaktnou plochou. To by ste si rovno mohli pripraviť steak na normálnej panvici. Gril neobsahuje žiadnu vykurovaciu dosku.

Čo teda má obsahovať „správny“ elektrický gril a vy si to skontrolujte ešte v obchode:

  • spodný rošt s miskou na zbieranie šťavy,
  • horné veko – pre maximálne využitie tepla. Ideálne je veko, ktoré ide k mäsu priklopiť vodorovne, žiadny „véčkový typ“ grilu,
  • kvalitný grilovací rošt – napríklad liatinový, ktorý najlepšie vedie teplo,
  • zdroj tepla – vykurovaciu špirálu s dostatočným výkonom,
  • možnosť plynulej regulácie výkonu – teda nejaké tlačidlo, ktorým regulujete žiar grilu
Elektrický gril SEVERIN PG 8521
Elektrický gril SEVERIN PG 8521

Parametre pre výber grilovacieho pomocníka

V obchodoch narazíte na dve základné varianty elektrických grilov – záhradné a stolné. Druhý je ten, ktorý hľadáte, pretože vďaka rozmerom je vhodnejší aj do bytu. Nezabudnite, že musíte aj vonku zaistiť prívod elektriny.

Cena je tiež rozhodovacím parametrom pri nákupe. Neváhajte si priplatiť za kvalitu, veď pri elektrickom grile nebudete musieť dokupovať brikety ani uhlie. Samozrejme musíte platiť za elektrinu.

Kvalitný gril musí obsahovať už spomínanú možnosť regulácie výkonu. Práve aj hodnota výkonu je pri výbere smerodajná. S malým výkonom grilujete mäso neprimerane dlho. To sa vám neoplatí jednak z dôvodu platenia energií, a zároveň sa už ani nedá hovoriť o grilovaní. V podstate mäso pečiete. Pozrite sa, či vami kupovaný kúsok má zabudovanú kontrolku, ktorá indikuje, kedy je prístroj v prevádzke.

Elektrický gril SEVERIN PG 2367
Elektrický gril SEVERIN PG 2367

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *