Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Záhradkárčenie sa môže zdať ako časovo náročná a namáhavá aktivita. To však nemusí platiť vždy. So správnym náradím sa nemusíte báť, že by ste sa popri práci a iných aktivitách nemohli poriadne venovať svojej záhrade.

Zdroj:shutterstock.com

Kosačky poháňané batériou

Pri tomto modernom type kosačiek sa nemusíte prispôsobovať počasiu. Kosačka sa bez problémov spustí v horúčavách aj za nízkych teplôt. Jednou z najväčších výhod kosačiek na batériu je absencia elektrického kábla. Nemusíte sa báť, že ho náhodou preseknete ani vás nebude zaťažovať zdĺhavé rozmotávanie. S kosačkami tohto typu sa ľahko manipuluje a vďaka ich nízkej hmotnosti vás nebudú po kosení bolieť ramená.

Postreky, hnojivo a zakoreňovače

V pravom slova zmysle sa nejedná o náradie, no faktom zostáva, že so správnym hnojivom, postrekmi a zakoreňovačmi je starostlivosť o záhradu jednoduchšia.

Zo širokej škály pesticídov by ste nemali zabudnúť minimálne na insekticídy, určené proti drobným škodcom. Ďalej sú užitočné fungicídy proti hubovým chorobám, moluskocidy, ktoré chránia plodiny pred mäkkýšmi alebo herbicídy proti burine.

V kategórii hnojív rozlišujeme hnojivo na kvety, ktoré zvýrazní farbu kvetov. Hnojivá na trávnik, ktoré sa taktiež prejavia na sýtej zelenej farbe trávy. Hnojivá do záhrady sú tretím typom spomedzi bežných hnojív, zlepšujú chuť ovocia a zeleniny. Bio hnojivo má prírodné zloženie, no jeho účinok je pomalší a má kratšiu trvanlivosť.

Zakoreňovače, známe aj ako koreňové stimulátory, podporujú tvorbu koreňového systému. Pomocou prítomných vitamínov, minerálov a hormónov zabezpečuje zdravý a silný vývoj koreňov.

Motyka nestačí

Medzi nevyhnutnú záhradnú výbavu patrí rýľ, motyka, lopata a hrable. Pokiaľ však chcete udržiavať v záhrade stály poriadok, potrebujete si zabezpečiť aj záhradné nožnice. Najlepšie v sade, kde budete mať k dispozícii hneď viacero veľkostí na rôzne druhy rastlín. Na udržiavanie poriadku sa zíde aj kompostér. Ďalej by vám nemala chýbať sekera s pílou. Na prácu s ovocnými stromami vám postačí manuálny model píly.