Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Zrovnané spodné prádlov šuplíku

Trička, košele aj nohavice vám úhľadne visia v skrini. Dokonale vyskladané máte aj kabelky a klobúky. Ako je na tom ale šuplík so spodným prádlom? Aj tu by mal panovať poriadok.

Ak by váš prádelník uvítal o niečo intenzívnejšiu starostlivosť, prečítajte si nasledujúci článok. Tipy na šikovné skladovanie bielizne využijete aj v prípade ďalších kúskov v vašom šatníku.

Zrovnané spodné prádlov šuplíku

Ako na to? Vertikálne!

Každý kúsok oblečenia skladá väčšina z nás už automaticky do úhľadných komínkov. Výsledný efekt je pôsobivý, ale praktickosť tohoto typu skladovania oblečenia už trochu pokulhává. Vysoké komínky sa občas zosypú ako stavebnica. A čo potom, keď nutne potrebujete ten pletený huňatý sveter, ktorý tvorí jeho pevnú základňu. To už chce naozaj špeciálne zručnosti a veľkú dávku zručnosti.

Efektívne a úhľadné skladanie oblečenie technikou skladania a rolovanie

Náš prvý tip znie preto nasledovne: Oblečenie ukladajte tak, aby si v šuplíku udržalo svoj tvar (a tiež pozíciu) nezávisle na ostatných kúskoch. Toho najlepšie docielite špeciálnym spôsobom jeho skladania. Zvoľte stratégiu prekladania a rolovania. Ušetríte veľa miesta, svoje obľúbené tričko uvidíte na prvý pohľad a vytiahnete ho von, bez toho aby ste narušili stabilitu celého organizačného systému.

Prekladajte, rolujte a organizujte

Cieľom je bielizeň zložiť do čo možno najužšieho obdĺžnika. Ten už potom stačí len zrolovať alebo zložiť do vysokého balíčka. Existuje nepreberné množstvo techník a návodov, ako na to. Pokojne si ale nájdite ten svoj. Dôležité je, aby daný kúsok po uložení do poličky držal tvar a dokázal stáť sám o sebe.

Pri menších kúskoch oblečenia a spodného prádla postupujte podobne. Ponožky ich prevlečením zrolujte do guličky. Dajte si ale pozor, aby ich guma zostala vždy voľná. Vystužené podprsenky nikdy neprekladajte. Ramienka ukryjte do košíčkov a položte jeden na druhý. Braletky a látkové športové podprsenky môžete kľudne zrolovať, neublíži im to a ušetríte veľa miesta.

Prekladanie, rolovanie a organizovanie oblečenie do šuplíka

Látkoví pomocníci

Skvelým pomocníkom pre vás budú aj krabice, boxy a ďalšie (najčastejšie látkové) organizéry. Uložiť do nich môžete opasky, šatky, ale i podprsenky, nohavičky a partnerove boxerky. Aj do nich ale všetko skladajte pomocou vertikálneho systému. Pre ukladanie prádla sú ideálne komody s hlbokými a širokými šuplíky. Pohodlne do nich vtesnáte väčšie kúsky oblečenia aj zmieňované organizačné boxy.

Komoda s hlbokými a širokými šuplíky na ukladanie oblečenia

Najobľúbenejšie sú široké prádelníky s priestornými zásuvkami, skvele vám ale poslúžia aj vyššie komody, ktoré sa hodí do menších priestorov. Ak by sa stalo, že do nich vybraný organizér rozmerovo nezapadne, môžete si ho vyrobiť sami doma pomocou narezaných kúskov kartónu. Premyslite si, do akých sekcií chcete šuplík rozčleniť a potom už len kartóny nastrihajte a poskladajte do sebe.

S organizáciou by ste sa nemali zbytočne trápiť, mala by prinášať predovšetkým úžitok. Prvým krokom je teda výber vhodnej komody, ukladacích boxov a trocha cviku v správnom skladaní prádla. Verte ale, že sa vám táto prípravná fáza skutočne vyplatí. Vaša šatníková skriňa a prádelník budú vyzerať skoro profesionálne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *