Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Máte u vás doma voľný priestor a premýšľate, ako ho využiť? Popremýšľajte nad vybudovaním herne pre celú rodinu a vašich priateľov. Súčasťou vybavenia sa s radosťou stane biliardový stôl, ktorý je dostupnejší, než sa na prvý pohľad zdá.

Predovšetkým na západ od nás má veľkú tradíciu tzv. man cave – mužská jaskyňa. Spravidla sa jedná o upravenú garáž, voľnú miestnosť či iný nevyužívaný priestor v domácnosti, kde si pán domu vybuduje ideálne podmienky pre zábavu a relaxáciu. Súčasťou „jaskyne“ býva veľká televízia, šípky, pohodlný gauč, domáci bar či trebárs biliardový stôl. Nechajte sa inšpirovať a využite tento koncept s ohľadom na potreby celej rodiny vrátane detí. Výsledkom bude domáca herňa, ktorú si zamilujete.

Vznik domácej herne

Založenie domácej herne začína rozhodnutím, kde sa u vás doma bude nachádzať. Ideálne by nemala narúšať bežný chod domácnosti. Pretože sa zábava môže niekedy pretiahnuť do neskorších hodín, preferujte miesta, ktoré sa nenachádzajú hneď vedľa spálne či detskej izbičky. Ďalším krokom je obstaranie vybavenia. Myslite na to, že súčasťou herne by malo byť ako extrémne pohodlné sedenie, tak zdroj hudby a zábavy.

O pohodlie sa môžu postarať sedacie vaky a veľký gauč s množstvom vankúšov. Hudba sa dá púšťať z televízie, prípadne priamo z mobilu cez bluetooth reproduktor. A zábava? Trefou do čierneho a splneným snom pre celý rad mužov bude vlastný biliardový stôl. Pozrite sa na niekoľko rád, ako ho vybrať.

Aký biliardový stôl vybrať?

Poznáte to z komédií. Nešikovný hráč príde k stolu a tágom omylom pretrhne poťah. Zúfalý majiteľ baru sa začne chytať za hlavu a kvantifikovať obrovskú finančnú škodu. Možno práve kvôli takej scéne si väčšina ľudí myslí, že obstaranie biliardového stola je veľmi nákladné.

U profesionálneho a luxusného vybavenia to môže byť pravda, ale bežný biliardový stôl (pool 6 ft) s hracou plochou 180 x 90 cm vrátane všetkého vybavenia zaobstaráte bez komplikácií do 400 €. Pri menších rozmeroch stolov (pool 5 ft) s hracou plochou 160 x 80 cm idete s cenou na polovicu.

Vzhľadom na množstvo zábavy a výdrži vybavenia nejde o tak veľkú investíciu. Najpopulárnejšou verziou je billiardový stôl s dierami, na ktorom sa hrá so 16 farebnými guľami s priemerom 57,2 mm. Cieľom hráča je dopraviť svoje gule do dier ako prvý.

Biliardový stôl Radley Diamond zelený 6ft

Máte na biliard dostatok miesta?

Pohodlné hranie biliardu vyžaduje pomerne dosť miesta. Vaša domáca herňa by pre umiestnenie štandardného biliardového stola pool 6 ft mala mať minimálne rozmery 480 x 390 cm. Než si stôl zaobstaráte, je lepšie všetko dvakrát premerať. V opačnom prípade bude hranie dosť nepraktické a pohyb hráčov okolo stola obmedzený.

Zo stola sa tak po niekoľkých márnych pokusoch stane len ozdoba, ktorú nebude chcieť nikto využívať. A to by bola veľká škoda, pretože večer strávený s priateľmi pri biliarde priamo u vás doma je zážitkom, ktorý si radi zopakujete.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *