Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Ilustračný obrázok, zdroj

Milujete večerné plávanie v bazéne, ale trápi vás okolitá tma? Tak potom je najvyšší čas osvetliť nielen vašu záhradu, ale aj samotný bazén. Myslite ale na bezpečnosť a sledujte IP kódy na zakúpených svietidlách. To s hodnotou 20 rozhodne nie je vami hľadané, pretože takto označené svetla patria iba do interiéru. Vy potrebujete osvetlenie, ktoré je odolné voči vniknutiu kvapaliny (vody). Pozerajte sa po tých, ktoré spĺňajú normu IP44 až IP69.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Čím nasvietiť bazén?

Všeobecne sa ukazuje, že je lepšie mať viacero druhov odlišných svetiel ako jedno centrálne. Táto poučka je platná kedykoľvek, keď sa chystáte niečo nasvietiť, nielen pre prípad bazénového osvetlenia. Vďaka väčšiemu množstvu rôznorodých svetiel ste potom schopní si navodiť príslušnú atmosféru. Naviac sa vám nemôže stať, že už si nemáte ako „prisvietiť“. Vždy zapnete ďalší svetelný bod. Teraz už sa ale poďme spoločne pozrieť, aké všetky bazénové osvetlenia kúpite na trhu.

Pod vodnú hladinu je potrebné použiť certifikované podvodné svietidlo, ktoré v sebe obsahuje rad malých LED žiaroviek. Vďaka použitým LEDkám nie je tak problém rozžiariť vodnú hladinu ako farebnú šou. Stačí si zakúpiť farebný variant LED svetiel a je len na vás, ktorej farbe dáte pre dnešný večer prednosť.

Podvodné svetlá nie sú jedinou možnosťou, ktorú máte. Skúsiť môžete aj vodeodolné LED pásiky. Oproti podvodným svietidlám s LED žiarovkami sa ľahšie inštalujú a ešte lepšie udržujú. V obchodoch zakúpite komplex, ktorý obsahuje sadu potiahnutých LED pásikov, kábel, adaptér a samozrejme aj upevňovacie svorky. Dĺžka pásikov sa vyrába vo viacerých variantách, ale nie je problém si dĺžku príslušne skrátiť alebo nastaviť podľa vašich potrieb. Tieto pásky ide použiť aj na osvetlenie kúpeľne. Skúste zaexperimentovať.

 

Podvodní svítidlo Kapego Power spot 18W CW – LIGHT IMPRESSIONS
Podvodní svítidlo Kapego Power spot 18W CW – LIGHT IMPRESSIONS

A čo s okolím bazéna? Aj tu existujú zaujímavé dizajnové prvky, na ktoré by sme vás radi upozornili. Prvou možnosťou sú zemné svietidlá. Necháte si ich zapustiť do dreveného olemovania vášho bazéna. Obvykle sú zhotovené z nerezovej ocele, čo pri bazéne oceníte.

Nechcete pracne budovať zapustenie zemných svietidiel do už postaveného bazéna? Nevadí, potom si vyberte niektoré z vonkajších svietidiel, ktoré iba rozmiestnite po okolí bazéna. Vyhrať sa môžete s tvarom svietidiel. Čo tak napríklad v tvare kocky ?

Nezabudnite na prístupové cesty

Je síce krásne mať ožiarené vnútro jazierka alebo bazénu a príslušné okolie, no zrejme cesta späť do domu by sa nezaobišla bez problému. Je potrebné myslieť aj na nasvietenie prístupových ciest. Aj tu na vás trh s osvetlením myslel a priniesol celý rad variantov, ako tento problém vyriešiť. Skúsiť tak môžete napríklad:

  • soľné stĺpiky
  • zapustené osvetlenie
  • alebo ďalšie dekoratívne stĺpiky s bodcom, ktorý jednoducho zapichnete do zeme
Eglo EGLO 89537 – Bazénové svítidlo DIVER 1xGU5,3/20W EG89537
Eglo EGLO 89537 – Bazénové svítidlo DIVER 1xGU5,3/20W EG89537

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *