Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
velka-obyvacka-s-vyraznou-rohovou-sedackou

Nedostatok priestoru v obývačke je problém, ktorému čelí veľké množstvo ľudí. Menšie miestnosti sa však často zariaďujú omnoho jednoduchšie, ako tie väčšie. Ak máte domácnosť s priestrannou obývačkou a neviete, čo do nej zvoliť, máme pre vás zopár tipov. 

Áno pre veľký a masívny nábytok 

Masív patrí k najkvalitnejším materiálom, ktoré doma môžete mať. Je drahý, no vydrží roky bez toho, aby sa nejakým spôsobom zničil. Vyžaruje z neho teplo domova a je nadčasový. Aj po rokoch vyzerá stále dobre. 

Problémom masívu je to, že výrobky z neho majú veľké rozmery. Nie sú vhodné do malých miestností. Ak máte veľkú obývačku, je pre vás ako stvorený.

Zaberie viac miesta, vytvorí príjemnú rodinnú atmosféru a skvelo sa skombinuje s ďalšími kúskami. 

Nebojte sa vybrať si väčšiu masívnu skriňu, stolík alebo dokonca lavicu. Myslite na to, že v obývačke musíte miesto určitým spôsobom zaplniť. Nesmiete to však urobiť malými drobnosťami, ktoré zaniknú. 

Veľká obývačka musí mať výraznú sedačku

Dominantným kúskom, ktorý si každý hneď po vojdení do obývačky všimne, je sedačka. Vyberajte ju preto s rozvahou

Sedačka musí byť vo veľkej obývačke výrazná a veľká. 

Najlepšími typmi sú modely v tvare L alebo U. Dobre sa na nich sedí a leží. Často majú možnosť rozloženia. Tú využijete napríklad vtedy, keď budete mať návštevu. 

Pri výbere je však dopredu dobré počítať s tým, že cena sedačky bude vyššia. Ak chcete nakúpiť výhodne, stavte na Nabbi.sk kupóny a ušetrite desiatky eur. 

Nebojte sa ani väčších doplnkov

Doplnky sú dôležité v každom jednom štýle. Je jedno, či ste si do obývačky vybrali minimalizmus, škandinávsky alebo rustikálny štýl. 

Pri výbere myslite na štýl a taktiež na jednotlivé rozmery. Veľké miestnosti si vyžadujú väčšie doplnky, ktoré v nich nezaniknú. Vhodné sú napríklad veľké vázy, úložné boxy, taburetky či zaujímavé police. 

S doplnkami to nepreháňajte, no rozhodne ich nevynechajte. Dokážu miestnosť určitým spôsobom zaceliť a dotvoriť. 

Ak máte vysoké stropy 

Vysoké stropy sú snom mnohých ľudí. Sú elegantné a krásne. Skvelo sa kombinujú najmä s minimalizmom alebo škandinávskym štýlom. 

Aj napriek tomu, že sú krásne, často vytvárajú problém pri zariaďovaní. 

Prázdne steny sú v kombinácií s vysokými stropmi tabu. Je preto potrebné zaplniť ich. Tento priestor môžete využiť prakticky a staviť na poličky. Poprípade si vyberte maľby či obrazy. 

Dokonca, niektorí milujú tapety. Máme pre vás aj návod ako správne tapetovať

Pracovňa v rámci obývačky

Dobre urobíte, ak si priestrannú obývačku rozdelíte na jednotlivé časti. Jedna bude slúžiť na sledovanie televízie a oddych, druhá ako detský kútik a tretia ako pracovňa. 

Ak máte dostatok miesta, nebojte sa do jednej časti obývačky postaviť stôl s počítačom. Pracujte v pohodlí domova kedykoľvek budete potrebovať. 

Zhrnutie 

Veľké obývačky často predstavujú problém pri zariaďovaní. Pred kúpou si preto nezabudnite spraviť plán a všetko premyslieť. Ak sa vám však podarí vybrať si správny nábytok a doplnky, máte vyhraté. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *