Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
urob si sam vianocne dekoracie vianocne vence

Vianoce sa nezadržateľne blížia a pre všetkých nás, beznádejných milovníkov tematických sviatkov, nastáva obdobie kedy sa môžeme poriadne vyblázniť. Na vytvorenie vianočnej atmosféry a kúpu milého darčeka však nemusíte míňať stovky eur. Vianočné dekorácie urob si sám a DIY tipy na vianočné darčeky diy hravo zvládnete sami.

Pripravili sme pre vás 6 skvelých tipov na vianočné ozdoby, ktorými môžete skrášliť svoj domov a 6 zaujímavých nápadov na DIY vianočné darčeky. 

Tipy na urob si sám vianočné dekorácie

Zútulnite si domov dekoráciami, ktoré si sami vyrobíte. Ozvláštnite každú miestnosť, ušetríte peniaze, skrátite si čakanie na Vianoce a pri tvorbe si užijete množstvo zábavy s priateľmi alebo s rodinou. Urob si sám vianočné dekorácie a 5 skvelých tipov pre vás.

1. Vianočné dekorácie urob si sám: DIY vianočný stromček

Zelený ozdobený stromček je ikonickým symbolom, bez ktorého by žiadne Vianoce neboli úplné. Pokiaľ však máte tento rok chuť vyskúšať niečo iné ako ihličnatú klasiku, vyrobte si brmbolcový stromček. 

Brmbolce z vlny (aké majú napríklad čiapky) nalepte na papierový kornút. Použiť môžete ľubovoľné množstvo brmbolcov. Kornútok z papiera však musí byť úplne zakrytý. Pomedzi zelené brmbolce môžete pridať brmbolce inej farby, ktoré budú pôsobiť ako ozdoby. Použiť môžete aj sklenené, kovové, plastové alebo papierové farebné guličky. 

2. Vianočné dekorácie urob si sám: DIY vianočné postavičky

Neoddeliteľnou súčasťou Vianoc sú aj postavičky anjelov, škriatkov či Mikulášov. Vyrobiť ich môžete napríklad z papiera, vlny alebo látky – všetko to závisí od vašej šikovnosti. Kreatívnym a hravým nápadom sú napríklad origami anjelikovia z poskladaného papiera. Japonské umenie s nádychom vianočného ducha zvládnu aj kreatívci-začiatočníci. 

3. Vianočné dekorácie urob si sám: DIY vianočný veniec

Venčeky sú populárnou ozdobou na Veľkú noc alebo Halloween, a s obľubou ich vyťahujeme aj počas Vianoc. Vianočný veniec môžete zavesiť na dvere, na stenu alebo položiť na stôl. 

Ozdobte ho šiškami, zelenou čečinou a červenými vianočnými guľami. Zaujímavou alternatívou je čečina v kombinácii s umelým snehom alebo strieborným sprejom – vytvára efekt zasneženého lesa. Veniec nemusí byť iba guľatý, vytvoriť si môžete ozdobu na dvere napríklad v tvare hviezdy. Návod nájdete na videu nižšie. 

4. Vianočné dekorácie urob si sám: DIY vianočné ozdoby na okná

Počas Vianoc sa pozornosť upriamuje najmä na okná. Dekorácie na oknách zútulnia miestnosť, dajú jej sviatočný šat a okoloidúcim okamžite ukážu vášho vianočného ducha. Vyrobte ozdoby z rôznych materiálov – z papiera, dreva alebo z látky. Nezabudnite pridať poriadnu dávku svetielok, umelého snehu a vianočných postavičiek.

5. Vianočné dekorácie urob si sám: DIY vianočné dekorácie z cestovín

Vianočné dekorácie si hravo vytvoríte aj z toho, čo nájdete v kuchyni – napríklad z cestovín. Využiť môžete mašličky, penne cestoviny, makkaroni, kolienka, flori alebo vretená. 

Postup je veľmi jednoduchý. Cestoviny nastriekate farbou a prilepíte ich na pohár, darčekovú krabicu alebo nimi dozdobíte prestretý vianočný stôl. Vytvoriť môžete aj cestovinovú reťaz alebo hviezdu, ktorú zavesíte na stromček. 

6. Vianočné dekorácie urob si sám: DIY vianočná hviezda z papiera

Niektorí z nás nie sú fanúšikovia lesklých a trblietavých ozdôb. Pokiaľ inklinujete skôr k minimalizmu, vyskúšajte si vyrobiť jednoduché vianočné hviezdy z papiera. Takýmito dekoráciami ozvláštnite napríklad stromček, okno alebo policu. 

Na výrobu budete potrebovať iba jeden obyčajný papier. Dekorácie môžu mať jednu farbu (napríklad bielu) alebo kombinovať rôzne intenzity jednej farby (napríklad od krémovej až po tmavohnedú). Papier poskladáte podľa návodu do požadovaného tvaru a, voilá, vianočná hviezda je na svete. 

Tipy na vianočné darčeky DIY

Najkrajšie darčeky sú od srdca. A nič nevyjadrí vašu náklonnosť viac, ako dar, ktorý vyrobíte sami. Ručne vytvorené darčeky potešia rodinu, priateľov, kolegov alebo známych – každého, komu chcete urobiť radosť.

1. Urob si sám vianočné darčeky: DIY vianočné svetlo vo fľaši 

Vianoce sú symbolom lásky a pokoja. Sviatočné svetielka symbolizujú oslavu, ale aj nádej. Sú preto dokonalým darčekom pre tých, na ktorých vám záleží. Na výrobu tohto darčeka potrebujete iba svetelnú reťaz na baterky a priesvitnú (alebo polopriesvitnú) vysokú vázu alebo fľašu. Použiť môžete napríklad fľašku od piva alebo od vína, z ktorej odstránite etiketu. V spodnej časti fľaše pomaly vyvŕtajte dieru, cez ktorú jednoducho vložíte reťaz. 

2. Urob si sám vianočné darčeky: DIY vianočný fotorámik

Vianočný fotorámik je jednoduchý a pekný darček, ktorý môžete vyrobiť na milión spôsobov. Obyčajný jednofarebný rámik ozdobte vločkami, umelým snehom alebo striebornými trblietkami, vďaka ktorým bude pripomínať čerstvo zasneženú zimnú krajinu. 

Vianočnejšiu tematiku pripravíte za pomoci zvončekov, stužiek a kombinácie červenej a bielej. Vo vianočnom fotorámiku perfektne vynikne akákoľvek fotografia, ktorá zachytáva jedinečné momenty s rodinou, partiou či polovičkou. 

3. Urob si sám vianočné darčeky: DIY vianočné pochúťky

Jedna z vecí, na ktoré sa cez Vianoce tešíme, je vôňa sladkých koláčov. Je jedno či preferujete vanilkové rožteky, kokosové pusinky, medovníčky či šťavnaté punčáky – vypekať nemusíte iba pre seba. Pokiaľ ako-tak ovládate kuchárske umenie, chutné dobroty môžete darovať naozaj komukoľvek. 

Dôležité je aj balenie. Koláče poukladajte do ozdobnej krabičky, ktorú môžete previazať stužkou a rolničkami. 

4. Urob si sám vianočné darčeky: DIY pletená deka

Počas zimy nepoznáme lepší pocit ako zakutrať sa pod hrejivú deku s horúcou čokoládou v ruke. Vašim blízkym môžete dopriať rovnaké pohodlie, a to s dekou, ktorú im upletiete. Klasické pletenie s ihlicami si vyžaduje aspoň minimálne zručnosti. Ak však s touto činnosťou iba začínate, nezúfajte. Vyrobiť môžete deku z veľkej bavlny, ktorú zvládnu aj nováčikovia. 

5. Urob si sám vianočné darčeky: DIY vianočný škriatkovia

Na výrobu vianočného škriatka budete potrebovať dve farebné alebo pásikavé ponožky, látku z ktorej vyrobíte nos, vrecko ryže, ihlu a niť, ozdobnú stužku, nožnice, a chlpatú látku, ktorú použijete ako bradu. Pomôcky, ktoré nemáte k dispozícii doma určite nájdete v akomkoľvek kreatívnom obchode. 

Ponožku vyplníte ryžou a pridáte malý guľatý nos. Budúceho škriatka ozdobte bradou a pridajte druhú ponožku ako čiapku. 

6. Urob si sám vianočné darčeky: DIY vianočný svietnik

Tematický svietnik, ktorý sa bude krásne vynímať v akejkoľvek izbe počas celého vianočného obdobia, vytvoríte raz-dva. Na výrobu tohto darčeka potrebujete väčší pohár. Perfektne vám poslúži nádoba od zaváraných uhoriek. 

Na očistený pohár namaľujte lepidlom nejaký ornament, napríklad les. Ešte predtým, ako lepidlo zaschne, ho zasypte zrblietakmi a nenamaľovanú časť očistite. Následne vyfarbite aj zbytok a použite biele trblietky. Svietnik bude pripomínať zasneženú krajinu. 

Viac nápadov na vianočné darčeky nájdete TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *