Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Zima je tu a spolu s ňou pomaly prichádzajú na rad Vianoce. K nim neodmysliteľne patria už tradičné vianočné upratovanie. Každoročné činnosti zahŕňajú nielen umývanie okien. Mnohí z nás majú na oknách ešte žalúzie, na ktorých nás strašia nánosy prachu a iných nečistôt. Ako ľahko a rýchlo vyčistiť práve špinavé žalúzie?

Ilustračný obrázok – zdroj

Prevoňaný a čistý domov, pripravený na vianočné obdobie, presýtený príjemnou a útulnou atmosférou. To je presne to, čo nasleduje po neobľúbenom vianočnom upratovaní. Ale kto chce, ten si upratovanie domácnosti zjednoduší, ako to len ide. V tomto článku sa zameriame na klasické hliníkové žalúzie, ktorými disponujú okná väčšiny našich domovov. Aj tie musíme občas riadne vyčistiť.

Starostlivosť o žalúzie sa zdá byť náročná – ale nie je to tak celkom pravda. Ak viete, ako na ich ľahkú údržbu, potom je to hračka. Prinášame niekoľko tipov, ako ľahko žalúzie očistiť.

Vysávačom?

Áno, vysávač je skvelý pomocník – nielen na podlahy. S prachom zatočí ľahko a rýchlo. Podobne môže zlikvidovať nánosy prachu tiež na lamelách vašich žalúzií. Je však dôležité, aby išlo o vysávač, kde môžete regulovať sanie. Výkon zapnite na minimum, aby ste žalúzie nepolámali a nezničili. Prílišné sanie tu nie je na mieste. Potom stačí použiť násadu kefy a opatrne vysať žalúzie. Pomocou malej násady žalúzie zbavíte prachu, čo však vysávač nezariadi, je zbavenie sa mastnoty a prichytených nečistôt. Ale ako rýchly základ rozhodne odporúčame – ide o krok prvý. Ak budete pravidelne opakovať, prach nebude mať šancu.

Nečistoty zotrite

Pripravte sa na ďalší krok. Pomocníkom sa tentokrát stane vlhčená handrička. Tkaninu dobre vyžmýkajte, aby ste žalúzie nezničili a neroznášali nečistoty. V prípade väčšieho zašpinenia opatrne umyte lamelu po lamele. Pokiaľ však ide o bežné nečistoty, môžete žalúzie otočiť do zatiahnutej polohy a vždy zotrieť niekoľko lamiel naraz. Ak chcete umyť žalúzie rýchlejšie, navlečte si staré ponožky alebo rukavice, namočte ich a hneď to pôjde lepšie.

Aké prostriedky používať

Rovno vynechajte a odložte agresívne čistiace prostriedky – tie by žalúziám skôr uškodili. Pre umývanie žalúzií postačí starý dobrý zriedený ocot alebo mydlová voda. Obojím odstránite mastnotu aj nevzhľadné škvrny a nečistoty. Ostatné prostriedky môžu poškodiť jemnú štruktúru hliníkových lamiel. Prečo sú žalúzie špinavé? Zadržujú väčšinu nečistôt, ktoré sa dovnútra dostanú pri vetraní.

Aj okná sú vizitkou

Áno, tiež okná sú vašou vizitkou. A k nim žalúzie skrátka patria. Ak si na čistenie žalúzií netrúfate alebo sa vám nechce, môžete jednoducho najať odborníkov. Tak či onak na žalúzie v rámci upratovania nezabúdajte. Pravidelnú očistu žalúzií ocenia nielen alergici.

Náš tip: Napísali sme pre vás podrobného sprievodcu ako umyť okná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *