Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Barové pulty v kuchyni sú aktuálne veľmi trendy záležitosťou a ich súčasťou by mali byť aj barové stoličky. Dôležitý je však nielen ich vzhľad. Podľa čoho vyberať?

Ilustračný obrázok, zdroj

Kuchyňa už dávno neplní iba funkciu miesta, kde sa varí jedlo a umýva riad. Naopak sa stáva miestom stretávania rodiny i priateľov. Sadnúť si v kuchyni s pohárom vína, pojedať niečo lahodného a klebetiť dlhé hodiny má predsa len niečo do seba. Barové pulty priestor kuchyne nielen oddelia od zvyšku bývania, ale zároveň poskytnú pohodlné sedenie. Teda za predpokladu, že k nim vyberiete vhodné barové stoličky. Na aké parametre sa zamerať?

O pohodlí rozhoduje výška

Čím to je, že na niektorých barových stoličkách sa sedí tak pohodlne a na iných nedokážete nájsť vhodnú polohu? Kľúčová je výška stoličky vzhľadom k výške pultu. Než sa rozhodnete pre nákup, zmerajte si, ako vysoký doma máte pult. Pri sedení na stoličke by malo byť možné sa o pult oprieť celkom prirodzene. Keď bude stolička moc nízka, na pult sa budete musieť naťahovať. Keď bude moc vysoká, budete sa k pultu nešikovne skláňať. Ak si s výškou lámete hlavu, stavte na polohovateľné barové stoličky. Výšku si prispôsobí každý tak, aby pre neho bolo sedenie pohodlné.

Stabilitu stoličky nepodceňujte

Predovšetkým lacnejšie modely stoličiek príliš dôvery nevzbudzujú. Barová stolička by mala byť dostatočne robustná a stabilná. Nechcete predsa mať strach, že vám návšteva pri výbuchu smiechu padne k zemi. Stoličky s iba jednou centrálnou nohou môžu byť viac vrtké. Väčšiu stabilitu väčšinou ponúkajú stoličky so širokou základňou a nižšie položeným ťažiskom. Pocit bezpečia pri sedení na stoličke prináša pevné operadlo na chrbát a samostatná priečka pod nohy. Na takto uspôsobenú stoličku sa tiež ľahšie nasadá, čo ocenia predovšetkým deti a starší ľudia.

Do kuchyne hľadajte praktickosť

V kuchyni nie je núdza o rôzne fľaky od jedla a pitia. Barová stolička s látkovým poťahom v žiarivo bielej farbe bude na fotografii vyzerať skvele, ale v praxi narobí viac škody ako úžitku. Dajte si pri výbere pozor ako na materiál samotnej stoličky, tak na materiál poťahu. Chróm bude s veľkou pravdepodobnosťou nutné často leštiť a látkové poťahy strávia viac času v práčke ako v kuchyni. Preferujte praktickosť. Chytrou voľbou je napríklad lakované drevo, plast či imitácia kože. Nemusíte mať obavy, že by ste nemali na výber. Na trhu je k dostaniu naozaj široká ponuka barových stoličiek, ktoré ľahko zladíte so vzhľadom kuchyne.

Barové stoličky sa vo výbave nestratia

Je veľká škoda využívať barový pult len ​​ako odkladisko, keď je u neho možné napríklad raňajkovať. Barové stoličky ponúknu pohodlné a uvoľnené sedenie pre celý rad aktivít. Keď na to príde, môžete si ich vziať tiež na záhradu či na terasu. Odpočívať s niečím dobrým na pitie a knihou vás určite bude baviť.

Barové stoličky FAMEG

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *