Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Stojíte pred nákupom novej chladničky a musíte odpovedať na otázku, aká by mala byť veľká. Viete, podľa akých ukazovateľov a požiadaviek sa pri výbere rozhodovať? Pozrite sa na tie najdôležitejšie informácie, vďaka ktorým vyberiete ideálnu kapacitu novej chladničky.

Ilustračný obrázok, zdroj

Hlavná úloha kuchynskej chladničky v bežnej domácnosti je celkom jasná. Uchovať všetky potraviny dlho čerstvé a pripravené na konzumáciu. Bohužiaľ k splneniu takéjto výzvy musia mať chladničky správnu kapacitu. Do príliš malej chladničky sa vám nepodarí naskladať jedlo pre celú rodinu, príliš veľká chladnička je zasa drahšia a spotrebuje viac elektrickej energie. Viete, ako vybrať správnu veľkosť?

Základné pravidlo

Medzi kľúčové parametre chladničky patrí kapacita, usporiadanie vnútorných priestorov, spotreba energie a dizajn. Nájsť taký model, ktorý vám bude po všetkých stránkach vyhovovať, nie je vždy jednoduché. V každom prípade by ste však nemali zabúdať na jedno odporúčanie. Pre každého člena domácnosti, ktorému bude chladnička slúžiť, by malo byť vyhradené približne 60 až 70 litrov. U chladničiek s mrazničkou pridajte ďalších 15 litrov mraziaceho priestoru. Inými slovami menšej rodine o dvoch ľuďoch by mala stačiť chladničky s kapacitou okolo 120 litrov a mrazničkou s objemom 30 litrov.

Moderné chladničky pre malé rodiny

Keď už poznáte vhodnú kapacitu chladničky, je čas zamerať sa na ďalšie parametre. Našťastie neplatí, že menšie rodiny sa musia uspokojiť so základnými modelmi. Dokonca aj chladničky s výškou do 50 cm dokážu ponúknuť tichý chod, automatické odmrazovanie, antibakteriálny povrch a ďalšie vymoženosti, na ktoré bol zákazník predtým zvyknutý iba u veľkých chladničiek. U malej chladničky určite preferujte úspornejšiu energetickú triedu.

Bosch KCE40AR40 chladnička / mraznička, wine red metallic

Pre rodičov a dve deti

Štvorčlenná rodina si vystačí s chladničkou s celkovou kapacitou okolo 350 litrov. Kombi varianty ponúkajúce chladničku spoločne s mrazničkou sú obľúbenou voľbou. Novinkou a skvelou vymoženosťou je tzv. nulová zóna. Tento oddelený priestor slúži v chladničke na uchovanie potravín pri teplote okolo 0°C. To sa hodí pre rôzne druhy mäsa či ryby. Múdrejšie chladničky si dokážu automaticky meniť teplotu podľa množstva potravín. Výnimkou nie je ani chytré schladenie novo vložených potravín.

Je vás doma viac?

Na trhu dokážete zohnať modely s kapacitou okolo 500 až 600 litrov. Väčšinou sa jedná o tzv. americké chladničky (dvojkrídlové), ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov. Okrem veľkého množstva funkcií býva k dispozícii aj výrobník ľadu. Pre rodiny so šiestimi a viacerými členmi sú takto veľké chladničky zásahom do čierneho. Pokročilé modely dokážu šetriť energiu, a preto nemusíte mať obavy, že by sa vám ich prevádzka výrazne predražila.

Chladnička HAIER HB22 FWRSS AA-SBS

Chladničku nejde nafúknuť

Možno si hovoríte, že nejakých 70 litrov na osobu je zbytočne veľa. Lenže potom prídu rôzne oslavy a sviatky, počas ktorých budete radi za každé voľné miestečko v chladničke. Už len taký hrniec s jedlom na ďalšie dni dokáže zabrať jednu celú policu, a preto neváhajte investovať do chladničky schopnej uskladniť nárazovo aj viac jedla, než doma priemerne máte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *