Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

V súčasnosti dáva čoraz viac ľudí vo svojich domácnostiach priestor retro či vintage štýlu. Na rozdiel od moderných priestorov, ktorým často dominujú biele, sivé a lesklé povrchy, spomínané štýly pôsobia oveľa príjemnejšie a teplejšie. Avšak, voči gustu žiaden dišputát. Každopádne, je to práve vintage štýl, ktorý má niečo do seba. Dajte mu šancu aj u vás doma. Čo tak vintage kuchyňa snov? Poradíme vám, ako na to.

Vedeli ste, že retro a vintage štýl nepredstavujú ten istý smer? Zatiaľ čo prívlastok vintage vypovedá o starých predmetoch, na ktorých sa reálne podpísal zub času, retro kúsky sú nové, no dizajnované ako staré. Môžete si ich tak zaobstarať prakticky kdekoľvek na trhu.

O čosi zložitejšie to už býva s pravými vintage kúskami. Pokiaľ ste ich nezdedili po rodičoch, starých rodičoch či prastarých rodičoch, poobzerať sa môžete po rôznych bazároch, antikvariátoch či starožitníctvach. Určite nájdete niečo, čo vám zapasuje do domácnosti. Možno práve do kuchyne.

Zdroj:shutterstock.com

Čo je charakteristické pre Vintage štýl?

Pre vintage štýl sú charakteristické vyššie spomínané staré kúsky, najmä nábytku, na ktorých sa viditeľne prejavil zub času. Môžu byť teda ošúchané, olúpané, dobúchané či doškriabané. Samozrejme, takto opotrebované predmety si väčšinou vyžadujú zásah šikovných rúk. Keď im však dáte šancu, prebrúsite ich, vytmelíte či natriete, odmenia sa vám jedinečným dizajnom.

Aké predmety majú miesto vo Vintage štýle?

Sú to najmä staré stoly a stoličky, komody, kredence, kreslá, gauče alebo rôzne skrine a skrinky. Zaradiť sem však môžeme napríklad aj rozličné závesné lustre, zrkadlá či jedálenské súpravy.

Ako na Vintage kuchyňu snov?

Čo-to vám už možno napovedali predošlé riadky. V tých nasledujúcich si ale konkrétnejšie preberieme, ako na Vintage kuchyňu snov.

Začnite farbami

Keď ste sa rozhodli zariadiť vašu kuchyňu vo vintage štýle, jej steny by mali byť pokryté jemnými a decentnými farbami. V tomto smere sú najvítanejšie biele, krémové, smotanové či jemne žltkasté odtiene.

Zdroj:shutterstock.com

Čo s podlahou?

Pokiaľ máte novú kuchyňu, do ktorej chcete zapracovať vintage predmety, tento bod sa vás nebude príliš týkať. Ak sa ale chystáte na prerábku kuchyňu, v ktorej zhodou okolností figuruje klasická drevená podlaha, v žiadnom prípade sa jej nezbavujte. Prekonzultujte s odborníkom, či sa dá zachrániť a zrenovovať. Keď sa vám to podarí, výsledná kuchyňa vám vyrazí dych.

Kuchynská linka ako dôležitý prvok

Pôvodné kuchynské linky sú dnes už takpovediac raritou. Keď chcete ladiť vašu kuchyňu do vintage štýlu, stavte aspoň na kuchynskú linku s imitáciou dreva. Síce nepôjde vyslovene o vintage prvok, ale do výsledného dizajnu vkusne zapasuje.

Moderné retro spotrebiče

Ako v prípade vyššie spomínaných kuchynských liniek, ani pri moderných spotrebičoch nepôjde o typický vintage prvok. Pravdou však je, že retro kanvice, rúry alebo chladničky dokážu prispieť k atraktívnemu prieniku vintage a retro štýlov. A keďže v súčasnosti ich je na trhu neúrekom, na svoje si príde každý.

Starý jedálenský stôl so starými stoličkami

Najväčšou dominantou vintage kuchyne snov sa môže stať práve starý jedálenský stôl so starými stoličkami. Umiestnite ho napríklad na starší koberec, čím ešte podčiarknete jeho dominantnosť.

Repasovaný kredenc

Svoje miesto si vo vintage kuchyni snov rozhodne zaslúži aj repasovaný kredenc. Podarilo sa vám na nejaký natrafiť, no neviete si s ním rady? Vyhľadajte vo vašom okolí šikovného majstra, ktorý si s ním poradí. Verte nám, stojí to za to. Takýto kus nábytku sa stane denným potešením pre vaše oči.

Vyšpičkujte to lustrom a doplnkami

Začína sa to rysovať, však? No ešte tomu chýba krásny visiaci luster, ktorý si už čo-to „odžil“. Zaveste ho ponad vintage jedálenský stôl a kochajte sa vašou kuchyňou. A popritom nezabúdajte dopĺňať rôzne doplnky, ako napríklad staré šálky, jedálenské súpravy, obrusy a mnoho ďalšieho, čím zároveň ušetríte na domácom vybavení.

Zdroj:shutterstock.com

Tip na záver: Všetko s mierou

Aj v rámci vintage štýlu, resp. vintage kuchyne, platí staré-známe „všetko s mierou“. Síce neexistuje žiadna rovnica ani mierka toho, koľko vintage kúskov by ste mali zakomponovať do kuchyne s modernými, minimalistickými či retro prvkami, no pamätajte, že všetkého veľa škodí. Pokiaľ preplníte jeden priestor mnohými vintage a retro kúskami, môže to pôsobiť ako v múzeu. Nebojte sa však experimentovať. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *