Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Vytvorte zo svojej záhrady oázu plnú života. Zvuk tečúcej vody a odrazy slnka na jej hladine sú nevyhnutnou súčasťou každého raja na zemi. Voda do vašej záhrady tiež priláka nových návštevníkov. Nedokážete sa nasýtiť spevu vtákov a žiab? Pripravte im miniatúrne rybníky či fontány. 

Existuje množstvo kreatívnych spôsobov ako do vašej záhrady pridať vodný prvok. A prečo ostať len pri jednom? Jeho dizajn môže byť moderný, tradičný alebo prírodný. Inšpirujte sa rôznymi spôsobmi vytvorenia upokojujúcej atmosféry prostredníctvom vody. 

Začnite zľahka

Nie každá záhrada ponúka dostatok priestoru pre vytvorenie rybníka. Tobôž nie terasa. Prečo však nezačať s niečím jednoduchým a dostupným? Zaobstarajte si do záhrady bazénik pre vtáctvo. Môže ísť o kamennú okrúhlu plochu s hĺbkou asi 3 až 5 cm. Umiestnite ho na miesto, kde budú mať vtáky pokoj, no zároveň na ne uvidíte. 

Nekopte hlboko

Kvôli pridaniu vodnej plochy nemusíte nevyhnutne vykopávať jamu. Väčšine fontán stačí len zdroj pre elektrickú pumpu vody. V súčasnej ponuke však nájdete aj samostatné solárne fontány. Takáto fontána obohatí vašu záhradu o zvuk žblnkajúcej vody a prípadne aj štýlovú sochu, ktorá upúta každý pohľad. 

Pripravte sa na relax

Voda, či už stojaca alebo v pohybe, vám pomôže s vytvorením upokojujúcej atmosféry v záhrade. Tiež vám pomôže ochladiť vzduch počas horúcich letných dní. Vytvorte modernú vodnú plochu v blízkosti vášho záhradného posedenia. Môže ísť napríklad o betónovú nádrž a fontánu, do ktorej môže pritekať voda.

Ubbink záhradná mušľová fontána s čerpadlom 35/45/55 cm
Ubbink záhradná mušľová fontána s čerpadlom 35/45/55 cm

Schlaďte sa v prírodnom bazéne

Túžite počas horúcich letných dní po schladení v bazéne? Nevyhovuje vám však modrý a umelý dizajn bazénov či starostlivosť oň? Vyskúšajte prírodný bazén. Pri správnom vyhotovení vás nečaká žiadna vážna údržba. Jeho brehy môžu tvoriť prírodné kamene a vodné rastliny. Drevená podlaha pri takom bazéne pôsobí prirodzenejšie. 

V prirodnom bazéne by mali byť vysadené tie správne druhy rastlín, ktoré sa postarajú o jeho čistotu a ideálne zloženie vody. Takéto rastliny sa živia škodlivými baktériami, ktoré ju znečisťujú. Takto získate bazén, ktorý vyzerá úžasne a poslúži aj na kúpanie. 

Vytvorte mini rybník

Áno, rybník môže byť aj malý. Priam miniatúrny. Záhradní architekti a odborníci vám určite poradia s jeho vytvorením. Vytvorte ilúziu plávajúcich kamenných schodov ich umiestnením na podstavce vo vode. Môžete tak zblízka skúmať hĺbky vášho rybníka. 

Hrajte sa so zvukom

Vodu v záhrade, ak nestojí, budete počuť ešte skôr, než ju uvidíte. Intenzitu zvuku môžete upravovať pomocou výšky z ktorej bude padať. Vytvorte úzky prírodný potôčik alebo využite dažďovú vodu, ktorá môže stekať cez rôzne prekážky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *