Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Každý pozná ten pocit, keď prídeme na návštevu k niekomu, u koho to príjemne vonia. Svieže bývanie možno podporiť práve vôňou, ktorá doň vnesie okrem pocitu čistoty tiež pozitívnu náladu. Prevoňať domov môžeme rôznymi spôsobmi, z ktorých niektoré iste poznáte a ďalšie vám predstavíme – v tipoch na voňavý byt či dom.

Útulnosť interiéru podporí omamná vôňa, ktorá vypovie hosťom niečo o tom, kto tam vlastne býva. Existuje veľa vôní, ktoré prebijú zápachy a dodajú vášmu domovu čisté a vonné ovzdušie. Aké spôsoby prevoňania priestoru sú teda tie najobľúbenejšie?

Esenciálne oleje

100% vonné olejčeky skúsil už takmer každý. Nie je ťažké ich voňavému kúzlu prepadnúť. Ich výhodou je bezpochyby aj to, že sú prírodné, ale tajnou zbraňou olejov je jednoznačne aj silná a stála vôňa. Esenciálne oleje je možné využiť hneď niekoľkými spôsobmi. Asi najznámejšie použitie vonného olejčeka je v známej aróma lampe. Tie sú nielen ľúbivou dekoráciou, ale aj pomocníkom, ktorý prevonia akúkoľvek miestnosť, kam ich umiestnite. Použitie je jednoduché, do aróma lampy pridáte vodu, do ktorej nakvapkáte olejček, zapálite čajovú sviečku a potom sa stačí so zavretými očami kochať vôňou. Poslednou dobou sú populárne tiež difúzory na olejčeky, s ktorými osviežite vzduch v ktorejkoľvek izbe.

Bytový parfum

Kdeže, pomaly odzvonilo nefukčním aróma sprejom, ktoré síce domácnosť prevoňali, ale len na malú chvíľu. Bytové parfumy sú skvelým riešením, ktoré navyše aj dlhšie vydrží. Na trhu je veľký výber najrôznejších vôní, takže si na svoje príde naozaj každá gazdinka. Bytový parfum je dokonca skvelým tipom na darček pre blízkych alebo priateľov.

[column size=“one-third“]

Price´s SIGNATURE vonný difuzér Ružový grapefruit

[/column]

[column size=“one-third“]

Price´s SIGNATURE vonný difuzér Pačuli&jantár

[/column]

[column size=“one-third“ last=“true“]

Price´s SIGNATURE vonný difuzér Purpurová ruža

[/column]

Vonné tyčinky

Ktokoľvek, kto má rád orient, ocení vonné tyčinky. Tie sú k zohnaniu v mnohých vôňach. Napríklad tie levanduľové navyše odpudzujú nepríjemné komáre. Vonné tyčinky sa prezentujú ťažšou vôňou, ktorá sa časom rozostúpi. Pozor by sme si však mali dávať v domácnostiach, kde sú zvieratá, malé deti a jedinci trpiace migrénami. Tým by silná vôňa mohla skôr uškodiť.

Vytieranie

Viete, že vďaka vytreniu podlahy môžete bývanie tiež prevoňať? Stačí používať osvedčené voňavé prípravky na podlahy a do vedra s vodou určenou pre vytieranie pridať esenciálny olej. Týmto spôsobom ľahko pochopíte, čo je to vôňa čistoty. K vytieraniu sa hodí napríklad eukalyptový olej, ktorý je antiseptický a jeho vôňa odpudzuje hmyz.

Vonné sviečky

Klasika, ktorá je stále obľúbená, to sú vonné sviečky. Ich nenáročné používanie a nízka cena z nich robia parťáka do každej domácnosti. Niektoré sú špeciálne určené proti tabakovému zápachu. Sviečka je navyše perfektnou ozdobou nejedného romantického večera.

Vonná sviečka s vôňou jazmínu HF Living
Vonná sviečka s vôňou fíg HF Living

Domáce osviežovače

Adeptom na skvelú vôňu sú tiež po domácky vyrobené osviežovače vzduchu. Ak patríte medzi fanúšikov DIY nápadov, potom môžete vyskúšať niektorý z týchto zaručených receptov. Na osviežovač potrebujete jedlú sódu, peknú nádobku a esenciálne olejček. Ten k sóde nakvapkáte v množstve desiatich kvapiek a potom budete sami prekvapení, aký voňavý trik ste vytvorili. Pomocou sódy tiež vytvoríte osviežovač v spreji, kde okrem sódy pridáte opäť olejček alebo obľúbenú aviváž a vodu. Nakoniec už stačí len pravidelne používať a užívať si čisté a voňavé bývanie.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *