Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Stoličky a kreslo si po renovácii zachovali všetky svoje prednosti, ale skvelo zapadajú do moderného interiéru.

Veľmi dobrou správou na úvod je fakt, že oživiť starý nábytok dokážete aj s veľmi obmedzeným rozpočtom. Dokonca sa nemusíte radiť ani medzi zručných domácich majstrov. Pozrite sa na niekoľko trikov, s ktorými dokáže skrášliť staré kusy nábytku od stoličky po skriňu prakticky každý.

Stoličky a kreslo si po renovácii zachovali všetky svoje prednosti, ale skvelo zapadajú do moderného interiéru.
Stoličky a kreslo si po renovácii zachovali všetky svoje prednosti, ale skvelo zapadajú do moderného interiéru.

Samolepiaca fólia je skvelý pomocník

Najjednoduchšou cestou k novému vzhľadu vášho nábytku sú dekoratívne umelohmotné fólie. Z jednej strany lepia a z druhej ponúkajú atraktívny vzhľad od textúry dreva až po ilustrované motívy. Starostlivá aplikácia fólie na nábytok bez vzniku vzduchových bublín síce zaberie nejaký čas, ale rozhodne nie je zložitá.

Polepiť dekoratívnou fóliou môžete nielen nábytok, ale aj sklo, kachličky a ďalšie hladké plochy. Fólia nemusí byť nutne nalepená po celom povrchu. Ak chcete, aby vaša úprava naozaj vynikla, vyskúšajte fóliu umiestniť napríklad len na stredovú výplň dvierok.

Využite zvyšky textilu

Pre obnovu starého nábytku môžete využiť aj zvyšky látok. Nadmieru zaujímavo pôsobia látky so vzorom. Na pripevnenie látky na nábytok je vhodné špeciálne lepidlo. Odporúčame najskôr skúsiť prilepiť na požadovanú plochu menší kus látky a počkať, ako sa bude správať. Namiesto lepidla je možné použiť tiež sponkovačku.

Na nábytku do spálne či šatne vyzerá úchvatne čipka. Tú nemusíte na nábytok iba pripevniť. Poslúži tiež pre efektné vzorovanie, kedy čipku pretriete akrylovou farbou. Po chvíľke čakania čipku odstránite a výsledkom je originálne vzorovanie. Vyhrajte sa s detailmi, jednoznačne sa to oplatí.

Vytvorte si starožitnosť

Akonáhle sa raz zamilujete do starožitností, príde vám všetko moderné príliš nudné. O to zaujímavejšie je, že aj bežnému nábytku vo výslužbe dokážete vtlačiť starožitný vzhľad. K vytvoreniu patiny vám budú stačiť akrylové farby a šmirgľový papier. Na očistený nábytok nanášajte jednotlivé farby. Využívajte kontrastných tónov. Nános farby po zaschnutí obrúste brúsnym papierom. Zvýšenú pozornosť venujte hranám a rohom, ktoré sú na prvý pohľad najviac vidieť.

Pre popraskaný vzhľad využite krakelovacie laky. Techník, ako z bežného nábytku vyrobiť starožitnosť, je celý rad. Neváhajte experimentovať. V predajni s výtvarnými a kreatívnymi potrebami vám určite radi poradia vhodný materiál.

Pôvodný stav stoličiek a kresla - dnes sú takmer na nepoznanie.
Pôvodný stav stoličiek a kresla – dnes sú takmer na nepoznanie.

Kam s výtvorom?

Upravený nábytok si zaslúži pozornosť, a preto z neho pokojne urobte hlavný exponát v miestnosti, kde sa nachádza. Vintage vzhľad je veľmi moderný a práve takéto kúsky nábytku dodávajú vášmu bývaniu ten správny šmrnc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *