Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Bidet je v zahraničí relatívne bežný, no v slovenskej kúpeľni sa stále jedná o pomerne vzácny úkaz. Ak nad jeho obstaraním stále váhate, pozrite sa na jeho prednosti.

Ilustračný obrázok, zdroj

Umývate si po použití toalety ruky? A čo intímne partie? Zatiaľ čo na prvú otázku väčšina ľudí odpovie áno, u tej druhej je zastúpenie kladných odpovedí výrazne nižšie. Používanie bidetu u nás naozaj nie je tak bežné a je to veľká škoda. Dôvodom, prečo sa na túto súčasť výbavy zabúda, môže byť ako neznalosť, tak nedostatok financií či voľného priestoru pre inštaláciu. Hlavné prednosti bidetu vás možno presvedčia o tom, že by ste nad jeho obstaraním mali začať vážne uvažovať.

Bidet pre hygienu a zdravie

Nezdravé stravovacie návyky a civilizačné choroby sú nemalým dôvodom na zamyslenie, či  nenastal čas bidet zaobstarať. Nejedná sa totiž len o dizajnový prvok a súčasť luxusnej kúpeľne, ale naozaj funkčnú prevenciu celej rady problémov od vyrážok po hemoroidy. Ak máte sedavé zamestnanie, patríte do rizikovej skupiny. Používanie bidetu vám pomôže zlepšiť zdravie a prinesie vám pocit čistoty po celý deň. Navyše nie je náhoda, že v krajinách s vyšším rozšírením bidetov v domácnostiach nie je tak rozšírený výskyt rakoviny hrubého čreva.

Bidet rozhodne nie je zbytočnosťou a nemal by byť braný ani ako nadštandard. Bidetová spŕška efektívne a šetrne odstráni všetky nežiaduce mikróby, čo bežný toaletný papier rozhodne nedokáže. Používanie bidetu je vhodné tiež pre ženy, ktoré trápia rôzne zápaly či infekcie.

Aký bidet vybrať?

Ak sa rozhodnete zaobstarať bidet, čaká vás rozhodovanie, aký typ zvoliť. Na trhu je k dispozícii niekoľko modelov, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj funkciami a spôsobom inštalácie v kúpeľni. Medzi základné typy sa radí závesný porcelánový bidet, ktorého výhodou je možnosť zvoliť si výšku, do akej má byť umiestnený. Ak nemáte s používaním bidetu žiadne skúsenosti, nechajte si poradiť odborníkom. Ďalším plusom závesného bidetu je ľahšie upratovanie. Druhým typom je podlahový bidet s pevnou výškou, ktorý môže na pohľad pôsobiť stabilnejšie. Jeho nevýhodou je zložitejšie upratovanie v jeho okolí.

Sada stojaca toaleta a bidet biela keramická
Čierna keramická toaleta a bidet

 

Nedostatok miesta na bidet

Bohužiaľ samostatne stojaci bidet vyžaduje pomerne dosť miesta, ktorého sa v menších kúpeľniach nedostáva. Riešením je v takom prípade inštalácia záchodovej misy s už zabudovaným bidetom. Jedná sa o veľmi praktické riešenie. Ďalším variantom nevyžadujúcim voľné miesto je bidetové sedadlo. To sa len umiestni na existujúcu toaletu a pripojí sa k zdroju vody a elektriny. Akonáhle vykonáte potrebu, nemusíte sa presúvať na bidet. Môžete zostať v sede a iba bidet tlačidlami aktivovať. Lepšie modely majú možnosť nastavenia teploty i tlaku, niektoré sa dokonca môžu pochváliť sušením či podsvietením. Čím viac funkcií bidet ponúka, tým je však vyššia jeho cena.

Na bidet myslite vopred

Je len otázkou času, kedy sa bidet stane bežnou súčasťou kúpeľne. Jeho prednosti sú nespochybniteľné. Ak plánujete rekonštrukciu, počítajte rovno aj s umiestnením bidetu. Ušetríte si tým nielen dosť času, ale zároveň urobíte niečo pre zdravie vás i celej rodiny.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *