Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Detská izba je miestom hier, učenie i odpočinku. Ku všetkým týmto aktivitám je potrebné vybrať funkčné osvetlenie s dizajnom, ktorý dokáže aj tých najmenších členov rodiny dostatočne zaujať. Čo by malo osvetlenie do detskej izby spĺňať?

Philips Disney Svietidlo do ruky Olaf

Deti využívajú prakticky celú izbu, a preto je nutné zvoliť najlepšie niekoľko svetelných zdrojov. Celkové osvetlenie by malo byť dostatočne jasné, ale zároveň by nemalo oslňovať. Určite platí, že príliš kontrastné svetlo zbytočne zaťažuje zrak a je pre tých najmenších nevhodné. Pozrite sa na niekoľko rád, ktoré vám pri výbere osvetlenia do detskej izby pomôžu.

Hravý vzhľad deťom urobí radosť

Dospelému stačí obyčajná lampa s minimalistickým dizajnom, ktorá zapadne do interiéru. Deti milujú pestrosť, a preto by aj vami vybrané osvetlenie malo byť dostatočne hravé. Našťastie máte na výber naozaj veľa možností. Lampy a rôzne svietidlá majú tvary obľúbených postavičiek, výnimkou nie sú ani veselé potlače a motívy. Vzhľad osvetlenia sa musí deťom páčiť. Ak sú vo veku, kedy už majú pri zariaďovaní izbičky rozum, pripravte pre nich užší výber možností a nechajte ich finálne rozhodnúť.

Odolnosť osvetlenie je dôležitá

Vybrať svietidlá, ktoré sú odolné proti menej šetrnému zaobchádzaniu, je v prípade detskej izby chytré rozhodnutie. Inými slovami osvetlenie musí nielen dobre vyzerať, ale zároveň niečo vydržať. Jedno odkopnutie loptou by ho nemalo zničiť, a preto medzi vhodné materiály rozhodne nepatrí sklo, ktoré by sa v prípade nehody rozbilo na ostré črepy. Minimálne kryt by mal byť vyrobený z odolného plastu.

Philips Disney Lampa stolná Minnie

Svetlo k postieľke

K detskej postieľke kúpte samostatný zdroj svetla. Môže sa jednať o malú lampičku na stôl, prípadne nástenné svietidlo s ramenom. Bude sa hodiť ako pri ukladaní detí a čítaní rozprávok, tak pri nočných výletoch na toaletu. Úplne ideálne sú modely, pri ktorých môžete regulovať intenzitu. Tie totiž môžu slúžiť aj ako nočné svetlo a pomocník dieťaťa, ktoré sa bojí tmy. Je dôležité, aby svetlo prestupujúce tmou nebolo moc jasné. Niektoré svietidlá umožňujú automatické vypnutie po uplynutí nastaveného času.

Detská LED lampička Mráčik

Samostatné svetlo pre stôl

U malých školákov je nutné vyriešiť tiež svetlo k stolu. To by malo byť priame a dostatočne silné. Je dôležité, aby dieťa mohlo napríklad písať a robiť domáce úlohy bez toho, aby bol na pracovnej ploche nejaký tieň. Pri nedostatočnom osvetlení dochádza k zbytočnému namáhaniu očí. Čím väčší stôl je, tým väčší musí byť zdroj svetla.

Pre radosť i bezpečie

Výber osvetlenia do detskej izby rozhoduje nielen o vzhľade miestnosti, ale aj o možnostiach praktického využitia. Rovnako tak správne zvolené materiály zvyšujú bezpečnosť. Možností je celá rada, a preto máte možnosť deťom vybrať osvetlenie, ktoré im bude naozaj skvele slúžiť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *