Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Plastové okná v domácnosti dokážu ohúriť najmä svojou dlhou životnosťou, samozrejme, za predpokladu, ak všetko dopadne tak, ako má. Počas celého procesu, od výberu dodávateľa, materiálov a typov okien až po samotnú montáž, na vás čaká mnoho nástrah a mýtov. V tomto článku sa na ne spolu pripravíme.

Vyberajte s rozumom

Životnosť plastových okien sa pohybuje v desiatkach rokov, no táto dlhodobá spoľahlivosť sa začína už pri samotnej výrobe a inštalácii. Kvalita nie je nikdy zadarmo, preto sa nedajte hneď zlákať mimoriadne nízkou cenou. Stále sa nájde množstvo podnikateľov poskytujúcich svoje služby bez faktúry, no tá vám môže v prípade reklamácie a servisu poriadne chýbať.

Spoľahlivý dodávateľ plastových okien je transparentný, poskytne vám zmluvu a neváha odpovedať na žiadne otázky, či poradiť so samotným výberom. Potešia tiež dlhoročné skúsenosti a množstvo dobrých referencií.

Zvážte využitie okien

Ešte pred výberom farby a materiálu je potrebné vziať do úvahy najmä to, kde sa budú okná nachádzať a akému účelu majú slúžiť. Ide o neotvárateľné okná, čo majú presvetliť chodbu? Budú čeliť vysokohorským poveternostným podmienkam? Majú nás izolovať od hluku ulice? Ochrániť náš domov pred zlodejmi, prípadne naše deti pred zranením?

Správny výber okien môže tiež znamenať výraznú energetickú úsporu domácnosti. Častými omylmi sú tvrdenia, že trojsklo odhlučňuje viac než dvojsklo alebo že drevo ,,dýcha” lepšie než plast. Pripomíname, že dobrý dodávateľ dokáže pomôcť rozlúsknuť aj tieto mýty.

A čo materiál a profil?

Plastové okná ponúkajú svoju škálu výhod, avšak svojimi funkčnými a izolačnými vlastnosťami sú porovnateľné s ostatnými materiálmi. Preto sa v tomto prípade nebojte vyberať podľa svojich osobných preferencií a umiestnenia okien. Po optimálnom pomere ceny a výkonu sú plastové okná tiež vďačné svojou jednoduchou údržbou a univerzálnym využitím.

,,Tepelne-izolačné vlastnosti profilov sú dané predovšetkým ich stavebnou hĺbkou, a to platí pre okná a dvere zo všetkých typov materiálov,” hovoria odborníci zo spoločnosti Vekra.

Nezabudnite si overiť, kde boli okná vyrobené a či sa skutočne jedná o sľúbenú kvalitu výroby. Pri plastových oknách, nakoľko nejde o konštrukčný materiál, je tiež veľmi dôležitá výstuha okien, ktorá má celkový vplyv na stabilitu okien. S faktormi ako stavebná hĺbka a systémom tesnenia vám opäť rád poradí odborník.

 

Príklady farebného vyhotovenia okien

Plastové okná vôbec nemusia byť čisto biele, naopak, na výber máme zvyčajne z množstva farieb a imitácií dreva.

Mahagón je druh tvrdého a tmavého dreva, preto sa s obľubou používa na výrobu majetku. Vytvára útulnú atmosféru a výborne ladí v kontraste so svetlejším pozadím.

 

 

 

 

Horská borovica je ďalším z obľúbených materiálov a farebných vzorov. Najlepšie vynikne oproti bielej stene a výborne dopĺňa severský štýl interiéru.

 

 

 

 

Farba Cheyenne svoje využitie nájde v rodinnom dome, aj v kancelárii. A to aj vďaka svojmu jemnému vzorovaniu a nie príliš tmavému ani svetlému povrchu.

 

 

 

 

Odvážnejší majú, samozrejme, k dispozícii aj farby ako brilantová modrá, tmavá červená, či vínová červeň. Ak vás neoslovili a nelákajú vás ani tradičné vzory dreva ako orech, zlatý alebo tmavý dub, môžete namiesto bežnej bielej použiť rôzne odtiene šedej.

Výber plastových okien do vášho domova môže byť zdĺhavým a nákladným procesom, ktorý si vyžaduje istú mieru dôvery v dodávateľa, no ak pri ňom nepodceníte tieto kľúčové body veríme, že vám budú spoľahlivo slúžiť desiatky rokov.

 

Autor: Kristián Kusenda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *