Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Kuchynské štúdio Culina

Dlažba alebo linoleum? Tiež si kladiete otázku, aký typ materiálu použiť na vašu kuchynskú podlahu? Potom verte, že možností je oveľa viac a záleží na tom, čo od vašej podlahy očakávate.

Dlažba pôsobí honosne a ľahko sa umýva, ale je tvrdá a môže od nej ísť chlad. Vždy je dobré myslieť v dlhodobom horizonte. Iste chcete, aby vám podlaha slúžila čo najdlhšie. Budete po nej chodiť dennodenne, stáť tu pri varení, preto je dobré mať na zreteli, že tvrdá podlaha skorej zničí vaše kĺby. Rozmyslite si, či budete vyžadovať aj protišmykový povrch na vašom type podlahy. Pravdepodobnosť pošmyknutia na rozliatej tekutine je v kuchyni z celého domu najvyššia.

Dlažba

Voľba dlažby je praktická vec. Nemusíte riešiť problém údržby, ktorá je jednoduchá. Avšak nevýhodou je jej tvrdosť. Ako už sme spomínali, vaše kĺby, väzy ani šľachy nebudú jasať pri každodennom postávaní na tvrdom. Ak máte batoľatá, ktoré sa plazia okolo vás, na dlažbe môžu ľahšie prechladnúť.

Kuchynské štúdio Culina
Kuchynské štúdio Culina

Vinyl

Ideálna podlaha pre tých, ktorým večne niečo padá z ruky. Tento materiál najčastejšie v podobe plávajúcej podlahy vydrží aj nejaký ten škrabanec či pád riadu na zem. Navyše jeho cena býva tiež priaznivá. Jedná sa ale o syntetický materiál. Ako spoznáte kvalitný PVC? Jeho základným stavebným kameňom je sklené rúno (žiadne ftaláty). Čím viac je rúno hustejšie, tým máte kvalitnejšiu podlahu.

Laminát

Podlaha z laminátu sa nie vždy teší obľube medzi nakupujúcimi. Asi je to dané zlou skúsenosťou s niektorou z lacných verzií laminátových dosiek. Lacnejšie drevovláknité dosky ľahšie sajú vodu a môžu tak napučať. Riziko zničenia kuchyne je ale mizivé, stačí si zakúpiť kvalitný laminát. Ten dokonca vydrží aj veľkú záťaž pri častej chôdzi. Dokonca si dnes už môžete priplatiť za špeciálne ošetrenie podlahy, ktoré chráni nášľapné plochy a hrany lamiel pred vlhnutím.

Drevo

Vyššie sme sa rozprávali o syntetických materiáloch, ktoré svojím prevedením môžu pripomínať drevenú podlahu. Čo si ale zaobstarať podlahu z pravého dreva ?! Jeho veľkou výhodou je hrejivý pocit. Nemusíte si tak pracne inštalovať podlahové vykurovanie.

Naopak nevýhodou drevenej podlahy je nutnosť sa o ňu starať. Samotné zotretie vodou alebo vysatie prachu nestačí. O kvalitnej starostlivosti sa nezabudnite informovať u predávajúceho. Mal by vám tiež odporučiť prípravky pre správnu údržbu drevenej podlahy.

Kuchyne od štúdia de.fakto
Kuchyne od štúdia de.fakto

Bambus

Existuje celá rada designu bambusových podláh. Výsledné vzory sú dané tým, ako sú lamely skladané vedľa seba – horizontálne, vertikálne, mramorované usporiadanie alebo zebrovitý design.

Prednosťou podláh z bambusu je ich tvrdosť a tým aj vyššia odolnosť pred opotrebovaním. Možno sa tomu nechce veriť, ale tvrdosť bambusového dreva je dokonca vyššia než u nás bežného dubového či bukového dreva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *