Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Chcete vášho štvorkolesového miláčika ochrániť pred rozmarmi počasia a nemôžete pre neho zariadiť klasickú garáž? V tom prípade bude ideálnym riešením garážový prístrešok. Pozrite sa, aké sú jeho hlavné výhody.

Garážový prístrešok – ilustračný obrázok, zdroj

Kyslý dážď, padajúce vetvičky, krupobitie. Nechať stáť auto bez strechy nad hlavou je risk. Najlepšou ochranou je bez diskusie garáž, avšak ak pre vás nie je z akéhokoľvek dôvodu dostupná, nemusíte zúfať. Veľmi dobrú službu pri ochrane automobilu pred vonkajšími vplyvmi odvedie tiež garážový prístrešok. Ten sa stane atraktívnym doplnkom vášho rodinného domu a rozhodne nemusí po celý rok slúžiť iba pre zaparkovanie automobilu.

Kam garážový prístrešok umiestniť?

Skvelou správou je, že pre stavbu garážového prístrešku nepotrebujete vybavenie stavebného povolenia. Bude vám stačiť iba územný súhlas, pričom už vopred musíte vedieť, kde bude garážový prístrešok stáť a aké budú jeho rozmery. Umiestnenie by malo byť maximálne praktické, vjazd pod prístrešok by nemal robiť problémy ani menej skúseným vodičom. Rovnako tak je dobré využiť už spevnené príjazdové cesty, prípadne miesta, ktoré nebudete musieť špeciálne dláždiť. Postaviť automobil len tak na trávnik sa nemusí vyplatiť. Určitým minimom je spevnenie za pomoci štrku.

Pokiaľ ide o rozmery, mali by sa riadiť veľkosťou vášho vozidla. Výnimkou nie sú garážové prístrešky pre viac vozidiel. V každom prípade je vždy lepšie počítať s tým, že niekedy v budúcnosti si možno zaobstaráte väčšie auto. Nerobte prístrešok zbytočne malý.

Posledným tipom týkajúcim sa umiestnenia a rozmerov je snaha vybudovať prístrešok tak, aby ste na auto mali z okien vášho domu stále dobrý výhľad. Určite budete pokojnejší, keď budete mať možnosť skontrolovať, že auto bez rušenia odpočíva na ďalšiu jazdu.

Akú konštrukciu zvoliť?

Základná konštrukcia garážového prístrešku je maximálne jednoduchá. Prakticky sa jedná iba o nosné stĺpiky s úplne rovnou, či pultovou strechou. Dôležitá je predovšetkým stabilita a kvalita strešnej krytiny. Všetko ostatné už vychádza z individuálnych požiadaviek na vzhľad a ďalšie funkcie. Váš garážový prístrešok môže mať čiastočne alebo úplne zakryté steny. Rovnako tak možno do prístrešku zabudovať malý priestor na zamykanie, ktorý bude slúžiť pre uloženie sady pneumatík a ďalšieho náradia.

Garážový prístrešok ako stavebnica

Garážový prístrešok možno zakúpiť ako stavebnicu, ktorú dokáže zložiť aj menej zručný kutil. Materiál konštrukcie opäť záleží na vašich preferenciách. Štandardne sú k dostaniu konštrukcie drevené, hliníkové a oceľové. Nič vám však nebráni postaviť si prístrešok úplne od nuly, alebo si ho naopak nechať postaviť na kľúč špecializovanou firmou. V takýchto prípadoch máte možnosť dokonale prispôsobiť vzhľad a rozmery prístrešku. Prístrešok môže stať úplne samostatne, ale veľmi dobre vyzerá tiež pri prepojení so zvyškom domu.

Skvelá ochrana vozidla

Kvalitne postavený prístrešok z odolných materiálov poskytuje ochranu vášmu vozidlu. Nemusíte si hneď predstavovať krupobitie. Automobil sa oplatí chrániť už len pred ostrým slnkom. Neváhajte a rozhodnite sa pre obstaranie prístrešku aj vy. Auto vám za to jedného dňa poďakuje skvelým stavom bez vád na kráse.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *