Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
umyvatelna farba v interieri

Každý to pozná. Len čo sa múry čerstvo vymaľujú, netrvá to dlho a čoskoro sa na nich objaví šmuha inej farby. Zákon schválnosti tu funguje dokonale. Umývateľná farba je tým ideálnym riešením aj pre váš interiér. Poznáte ich hlavné výhody a nevýhody? Povieme vám toho veľa a aj to, ako ich môžete odstrániť.

Chcete sa tešiť z pohľadu na dokonale vymaľované a čisté steny čo najdlhšie, ale potom sa to stane. Stačí chvíľka nepozornosti v kuchyni a na bielej stene sú fľaky. O farebných fľakoch v detskej izbe a špinavej stene za botníkom ani nehovoríme. Ak sa chcete podobnému sklamanie vyhnúť, je najvyšší čas začať premýšľať nad umývateľnou farbou do interiéru. Bohužiaľ jej aplikácia neprináša len výhody, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Odstránenie umývateľnej farby – možno ju skutočne umývať?

Hlavnou výhodou umývateľných farieb by úplne pochopiteľne mala byť ich umývateľnosť vodou. Bohužiaľ nie vždy táto vlastnosť v praxi funguje podľa vašich predstáv. Niektoré farby sú umývateľné viac, iné zase menej. Pri výbere tak rozhodne platí, že sa neoplatí šetriť.

Kvalita je veľmi dôležitá a predovšetkým u lacnejších farieb je umývateľnosť mokrou handričkou na hrane. Je potrebné si uvedomiť, že niektoré škvrny nestačí len pretrieť. Niekedy je nutné miesto drhnúť, a preto sa oplatí kúpiť farbu kvalitnejšiu. Tá by mala vydržať bez väčších problémov aj opakované umývanie bez viditeľného poškodenia.

Dajte si pozor na priedušnosť

Nekvalitné farby so sebou prinášajú jedno veľké nebezpečenstvo. Náter vytvorí nepriedušnú vrstvu a stena pod ním nemôže dýchať. Výsledkom je kondenzácia vlhkosti a riziko vzniku plesní. Každý, kto kedy mal tú smolu a pleseň doma na stene objavil, určite potvrdí, že jej odstránenie je neľahký a zdĺhavý boj. Neváhajte sa tak pri výbere umývateľnej farby skutočne uistiť, že je priedušná, a to aj vo viacerých vrstvách.

Výhody a nevýhody umývateľných farieb v interiéri, zdroj

S maľovaním sa nerozlúčite

Umývateľné nátery vás povinnosti raz za čas vymaľovať bohužiaľ nezbavia. Môžu popraskať a zmeniť odtieň napríklad kvôli tomu, že v domácnosti sú fajčiari. Je lepšie počítať s tým, že starú farbu budete musieť zoškrabať, aby vám nová vrstva správne držala. To je časovo náročné a možno to považovať za jednu z veľkých nevýhod umývateľných farieb. Niektorí výrobcovia uvádzajú, že ich farby možno vrstviť. U nich však musíte počítať s vyššou cenou.

Kde nájde umývateľná farba uplatnenie?

Keď investujete do kvalitnej farby a zmierite sa s tým, že jej odstránenie nebude jednoduché, bude vám umývateľná farba slúžiť na mnohých miestach vo vašom interiéri. Hodí sa všade tam, kde existuje riziko znečistenia. Námatkovo teda do kuchyne, detskej izby či chodby a miest, kde majú pelech domáci miláčikovia.

Umývateľná farba na stenu nemusí byť nutne lesklé. Na trhu môžete vyberať aj z tých matných, ktoré majú po natretí vzhľad rovnaký ako bežné interiérové ​​farby. Nenarušia štýl vášho bývania a vy sa už nebudete musieť strachovať, kedy sa na stene objaví nejaká nečistota.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *