Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Máte na záhrade bazén a mrzí vás, že si ho môžete užívať len v lete? Predĺžiť si kúpanie na viac mesiacov v roku vám umožní zastrešenie bazéna. Objavte, čo obnáša jeho stavba a aké sú jeho ďalšie výhody.

Zastrešenie bazéna – inšpirácia od štúdia ALBIXON

Celá rodina sa teší na to, až v lete skočí do bazéna a užije si kúpanie. Zásadnou prekážkou tohto plánu môžu byť rozmary počasia, a to dokonca aj v lete. Slnko schované za mrakmi a studený vietor dokážu radosť z bazéna dokonale pokaziť. Ak si chcete kúpanie predĺžiť aj na časť jari a jesene, je ideálnym riešením zastrešenie bazéna. Výstavba posuvného zastrešenia nemusí byť vôbec zložitá.

Zastrešenie zvyšuje teplotu a čistotu vody

Hlavným dôvodom pre obstaranie zastrešenia je zvýšenie teploty bazénovej vody. Kvalitné zastrešenie vám pomôže zvýšiť teplotu o 5 až 8 °C. Toto zvýšenie je pri kúpaní naozaj poznať a umožní vám využívať bazén aj v dňoch, kedy je vonku chladnejšie. Zvýšenie teploty vody však nie je jedinou z výhod, ktorú vám zastrešenie prinesie.

Vďaka zastrešeniu nenájdete vo vode lístie, vetvičky, peľ a ďalšie nečistoty, ktoré do nekrytého bazéna bežne nafúka vietor. Vy tak nebudete musieť venovať upratovaniu vodnej hladiny toľko času. Niektoré typy zastrešenia umožňujú používať bazén i bez toho, aby ste museli zastrešenie odsúvať. Počas jesene si tak môžete užívať teplú a čistú vodu, zatiaľ čo vonku prší, fúka vietor a poletuje farebné lístie.

Stavba zastrešenia bazéna

Pre zastrešenie bazéna je vhodné rozhodnúť sa už pri stavbe bazénu. Ak sa chcete investícii zatiaľ vyhnúť, je dobré bazén a jeho okolie pre budúce zastrešenie riadne pripraviť. Za bazénom by vždy malo zostať dostatok voľného priestoru, do ktorého sa bude zastrešenie odsúvať. Podložím pre okolie bazénu by sa mala stať železobetónová doska. K tej možno konštrukciu zastrešenia v prípade potreby ľahko primontovať.

Na trhu je k dispozícii mnoho typov zastrešenia. Vždy preferujte kvalitu a odolné materiály, pretože zastrešenie je vystavené vonkajším vplyvom a vy chcete, aby vydržalo dlhé roky. Pod zastrešenie je možné schovať aj naozaj veľký bazén. Niektoré typy majú pántové dvere, iné zase posuvné. Zaujímavým riešením sú tiež výklopné čelá.

Zastrešenie ako ochrana

Zastrešenie chráni bazén tiež pred nezvanými návštevníkmi. Niektorí majitelia bazénov majú skúsenosti s tým, že v čase ich neprítomnosti sa stáva bazén takmer verejným kúpaliskom pre deti z okolia, čo je v prvom rade veľmi nebezpečné. Zastrešenie možno zamknúť, vďaka čomu sa do bazéna bez vášho dovolenia nikto nedostane.

Zastrešenie bazéna je síce nemalou investíciou, ale prináša celý rad výhod, ktoré vám môžu v praxi predovšetkým predĺžiť čas na kúpanie a naopak skrátiť čas strávený starostlivosťou o čistotu vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *