Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Nábytok z paliet je v poslednej dobe veľmi obľúbeným. Stáva sa súčasťou mnohých domácností, kde svojím prírodným vzhľadom vytvára originálny doplnok. Výroba paletového nábytku nie je nijako zložitá. Poďme sa spoločne pozrieť, ako teda na to.

Pri výrobe nábytku sa vyhnite používaniu starých už použitých paliet. Môžu byť všelijako zašpinené a nikdy neviete, s čím všetkým prišli do styku. Voľte preto palety nové. Na trhu je množstvo firiem, ktoré ich ponúkajú. Kúpiť ich môžete aj v hobby marketoch a zariadiť si tak celú záhradu alebo terasu z paliet.

Fantázii sa pri nábytku z paliet medze nekladú

Z paliet môžete vytvoriť stôl, kreslo, stoličku, poličku, postele, závesnú hojdačku. Dá sa povedať, že vašej fantázii sa medze nekladú. Záleží len na vás, ako jej popustíte uzdu a do čoho si trúfnete.

Palety sa vyrábajú zo smrekového dreva a ich klasický rozmer je 120 x 80 x 15 cm. Projektové palety navyše zaobstaráte vo farbách bielej, hnedej, šedej, antracitovej alebo píniovej. Na zostavenie nábytku budete ešte potrebovať skrutky, skrutkovač, uholník a meter. Ak je potreba, tak pred použitím palety obrúste, prípadne natrite na požadovanú farbu.

Všetko začína u predstavy. Máte v pláne zadovážiť vašej záhrade kresielka? Potom si ujasnite výšku sedu a výšku operadla. Akonáhle budete mať jasno, pustite sa do diela. Palety sa na seba skladajú. Preto majte na pamäti, že výška nábytku je priamo úmerná násobkom výšky palety. Tie sú zvyčajne 15 cm vysoké. Stolička tak môže byť vysoká 30 alebo 45 cm.

Kreslo z paliet i stolík z paliet hotové počas dňa

Akonáhle palety na seba poskladáte, je nutné ich k sebe pevne priskrutkovať na niekoľkých miestach. Operadlo musí byť stabilne a pevne priskrutkované k zvyšku kresla, aby vydržalo záťaž pri opretí. Je lepšie ho oprieť priamo o zem, aby malo neustále stabilnú základňu. Pomôcť vám môže aj styčníková dierovaná doska, ktorá celý spoj spevní.

[en.casa]® Paletový nábytok – kompletná sada

Bez stola by nábytok nebol úplný. Ten si opäť postavíte z paliet, ktoré k sebe pevne priskrutkujete. Aby bolo ľahšie s ním manipulovať, nezabudnite k nemu prirobiť kolieska. Ideálne tie s brzdou, nech stolík môžete zabrzdiť pred náhlym posunom.

Nepojazdný stôl zostavíte aj tak, že dve palety použijete ako nohy a na ne potom priskrutkujte ďalšiu paletu ako vrchnú dosku. Aby vám stolom nič neprepadlo, môžete na vrch položiť sklo, alebo diery vyplniť doskami, ktoré zrežete na požadovanú dĺžku.

Hojdačku môžete vytvoriť buď z jednej, alebo dvoch paliet. Podľa toho ako veľkú ju budete chcieť. K vyššie uvedenému náradiu budete naviac potrebovať ešte kvalitné laná s dobrou pevnosťou alebo reťaz. Pre väčšiu hojdačku potom tiež hranol s dĺžkou dvoch paliet a šírke 8 x 8 cm. Na neho obe palety položte a priskrutkujte ich k hranolu. Povraz alebo reťaz pripevnite na obe strany hojdačky spredu i zozadu a hojdačku zaveste na požadované miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *