Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Medzi trendmi v modernom bývaní sa čoraz častejšie objavuje praktický ergonomický nábytok. Jeho výškové prispôsobenie a rôzne sklony využívame primárne pri zariaďovaní detských a študentských izieb, no nie je to pravidlom. Aj práca za rastúcim stolom v kancelárii sa stáva produktívnejšou a zdravie chránenejšie, čo robí užívateľov spokojnejších.

Čo je rastúci stôl?

Ide o výškovo nastaviteľný, polohovateľný stôl pre správnu pozíciu tela pri práci. Keďže sa poloha v sede zväčša spája s dlhodobým zaťažením tých istých partií tela, zakladáme si na pohodlnom a zdravom polohovaní. Pomocou elektrického alebo manuálneho mechanizmu môžete jednoducho zmeniť polohu zo sedu do stoja. Prispôsobením výšky stola získate teda množstvo zdravotných benefitov, no rovnako aj ideálne podmienky pre rôzne činnosti.

Zdroj foto:epixproductions/Shutterstock.com

Typy rastúcich stolov

Aj tento sortiment sa neustále modernizuje, čomu zodpovedá aj široká škála rastúcich stolov pre deti a dospelých. Avšak všetky typy potrebujú jedného spoločného menovateľa, ktorým je overený predajca, presnejšie výrobca rastúcich stolov na mieru.

Kvalitu rastúceho stola spoznáme podľa použitého materiálu, spôsobu polohovania a technických špecifikácií, napr. rozsah zdvihu, rýchlosť, nosnosť stola a iné.

Detské rastúce stoly

Deti rastú každým dňom, čomu je potrebné patrične prispôsobovať návyky pre správne držanie tela a polohovanie chrbtice. Za pracovnou doskou trávia pomerne veľa času už samotnými aktivitami v predškolskom a školskom veku, pričom pre efektivitu vyžaduje každá činnosť iný sklon.

Môžeme sa preto stretnúť s detskými rastúcimi stolmi s nakláňaním až o 40°, ktoré navyše poskytujú úložné priestory na tašku a boxy. Rozmery pracovnej dosky takéhoto detského stola by mali byť cca 100 x 50 cm.

Kancelárske rastúce stoly

Viete, že moderný zdvižný stôl môže disponovať aj elektrickým pohonom, pričom sa pohybuje v približne rovnakých cenových reláciách ako „bežný“ kancelársky stôl?

Tak skutočne môžeme profitovať z kancelárskeho rastúceho stola s elektrickým zdvihom, s rýchlosťou už od cca. 38 mm/s. Takýto stôl pri každodennej práci v kancelárii chráni váš pohybový aparát pred neustálymi bolesťami z neprirodzeného krčenia chrbtice a kríženia nôh pod nevhodne nastavenou doskou.

Okrem ľubovoľného nastavenia výšky nôh možno pracovať s rastúcim stolom v rôznej šírke a dĺžke dosky. K týmto benefitom sa pridávajú aj ďalšie, napr. v podobe nastavenia až do výšky 120 cm, čo dospelému človeku umožňuje kombinovať dlhodobé sedenie s dynamickým státím a precvičovaním tela.

Pracovné rastúce stoly

O tom, že moderný rastúci stôl sa hodí nielen do každej domácnosti, ale aj do dielne, nás presviedčajú robustné pracovné rastúce stoly. Vyznačujú sa trvácnym závesným panelom a úložným systémom pre náradie. Taktiež ich možno nastaviť až do výšky nad 100 cm pri nosnosti stolových nôh cca 230 kg.

Herné rastúce stoly

Hra má úplne iné pravidlá v držaní, v práci s dynamikou a zmenou polôh tela. Zatiaľ, čo pri jednej aktivite nám to ide lepšie v stoji, k druhým sa potrebujeme pohodlne usadiť a užívať si výhody nastaviteľného stola s hracou doskou. Oveľa väčšie pohodlie zabezpečuje ergonomické vybavenie so zaoblenými hranami s výškou zdvihu až do 120 cm.

Každý zo spomínaných moderných typov výškovo nastaviteľných stolov by mal disponovať ovládačom s pamäťou a LED displejom.

Príslušenstvo k nastaviteľným stolom

Jednoznačne by ste sa mali poobzerať aj po ergonomickej stoličke pre väčší komfort, stabilitu nôh a opieranie rúk, ktorá bude vyrobená z kvalitného poťahu s odvetrávaním pre dlhodobé sedenie. Skonštruované ergonomické stoličky navyše zabezpečujú komfort nielen v oblasti chrbtice, ale aj v bedrovej časti na znižovanie tlaku a bolesti.

A čo tak si na záver alebo v priebehu náročného pracovného dňa dopriať kancelársky rotoped na uvoľnenie tela a spálenie nadbytočných kalórií? Ponúkajú sa v rôznej úrovni záťaže s jednoduchým nastavením sedadla do požadovanej výšky.

So zdravotne nezávadnou prácou v kancelárii súvisí množstvo ďalších doplnkov a príslušenstva, akými sú napríklad zásuvkové boxy a organizéry, náhradné kolieska či držiaky na monitor. To všetko viete nájsť v základnom a doplnkovom príslušenstve s ďalšími praktickými radami na e-shope Liftor.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *