Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Chudnutie patrí azda k najčastejším predsavzatiam, ktoré si každoročne dávajú ľudia naprieč celým svetom. V mnohých prípadoch to však dopadne tak, že počiatočné odhodlanie sa rýchlo vystrieda odkladaním tréningov a nedodržiavaním stravy. A potom sa rýchlo-rýchlo snažíme zhadzovať nadbytočné kilá tesne pred letom – nech predsa vyzeráme tip-top v plavkách. Takto to ale nefunguje. Nie je totiž chudnutie ako chudnutie. Jedna vec je schudnúť a druhá udržať si váhu. Síce existujú spôsoby, ako rýchlo schudnúť behom niekoľkých týždňov, no pre dlhodobé udržanie váhy je potrebné celoročné snaženie.

Zdroj:shutterstock.com

Zabudnite na diéty a hladovky!

Zapamätajte si, že žiadne diéty ani sebazničujúce hladovky nie sú prirodzenou, zdravou ani správnou cestou k chudnutiu. Základom rýchleho chudnutia je dostať vaše telo do kalorického deficitu.

Dostaňte vaše telo do kalorického deficitu

Na prvý pohľad sa to môže javiť ako extrémne zložitý proces, no v konečnom dôsledku za tým nie je žiadna veda. Kalorický deficit totiž vypovedá o dennom príjme a výdaji kalórií. Pokiaľ cez deň prijmete menej kalórií ako spálite, dostanete vaše telo do kalorického deficitu. V opačnom prípade by šlo o kalorický nadbytok.

Každopádne, keď z dlhodobého hľadiska dokážete držať váš denný príjem a výdaj kalórií v takomto deficite, môžete mať istotu, že schudnete. Viditeľné výsledky si začnete všímať už po prvých týždňoch.

Prečo nevyzerám ako „z obrázka“?

Darí sa vám držať vaše telo v kalorickom deficite? Úspešne chudnete, no aj napriek tomu sa nedostavuje spokojnosť? Predpokladáme, že príčinou bude nesprávna kompozícia vášho tela. Laicky povedané, vaše telo bude schudnuté, no nebude vyformované. Síce sme vám dali recept na to, ako najrýchlejšie schudnúť, no asi budete chcieť, aby vaše telo vyzeralo ako „z obrázka“. Čo pre to urobiť?

Vaša snaha o rýchle chudnutie by mala byť aktívne sprevádzaná príjmom makroživín v správnom pomere a pravidelným silovým tréningom. Len tak dosiahnete skutočne vyformovanú postavu – ako „z obrázka“.

Zdroj:shutterstock.com

Zabezpečte si optimálny príjem makroživín

Síce nejde o priamy tip, ako rýchlo schudnúť, no optimálny príjem makroživín veľmi úzko súvisí s celým procesom chudnutia – konkrétne s formovaním postavy. Pokiaľ bude vaša strava správne vyvážená, postupom času sa to odzrkadlí aj na vašom tele. Ako? Bude predovšetkým pružnejšie a pevnejšie. Vráťme sa ale späť k podstate. Ako si zabezpečiť optimálny príjem makroživín?

Keď sa snažíte schudnúť, udržať si váhu a zároveň formovať postavu, odporúčame vám prijímať 2 kg bielkovín na každý kilogram telesnej hmotnosti. Teda, týmto pomerom by sa mali riadiť najmä páni. Čo sa týka nežnejšieho pohlavia, príjem bielkovín nemusí byť až taký vysoký.

Náš tip: Vo vašej snahe, ako najrýchlejšie schudnúť, vám môžu pomôcť mnohé potraviny bohaté na bielkoviny. Konkrétne by sa dali spomenúť strukoviny, obilniny, oriešky, semená či alternatívy mäsa, ako napríklad tempeh alebo tofu.

Nezabúdajte na silový tréning

Predpokladajme, že dodržiavaním kalorického deficitu a vhodných stravovacích návykov sa vám dlhodobo darí chudnúť. Koniec koncov, niet sa čomu diviť. „Matematika“ jednoducho nepustí. Keď však nehľadáte len spôsob, ako rýchlo schudnúť, ale taktiež cestu, ako si udržať váhu a vyformovať postavu, nemali by ste zabúdať ani na silový tréning. Ide totiž o jediný známy a 100-percentne fungujúci princíp stimulácie svalov k rastu.

Zdroj:shutterstock.com

Tip na záver: V rámci silového tréningu môžete vyskúšať nielen posilňovanie so závažiami, ale taktiež cvičenie s vlastnou váhou. Za zmienku stoja cviky, ako napríklad drepy, takzvaný military press, výpady s jednoručnými činkami, bicepsové zdvihy či bench press. Pred každým tréningom ale myslite aj na poctivú rozcvičku. A ako často cvičiť? Nuž, je to na vás. Majte však na pamäti, že vaše telo potrebuje aj odpočinok. Doprajte mu ho preto aspoň každý druhý deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *