Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
bambusova_tacka_s_jedlom

Zamilovali ste si bambus? Aby nie, jedná sa o mimoriadne praktický materiál, ktorý je nielen šetrný k životnému prostrediu, ale aj skvele vyzerá a dá sa z neho vyrobiť takmer čokoľvek. Navyše v interiéri pôsobí pekne a dokáže zútulniť i vašu kuchyňu.

Plastom odzvonilo a ak stále hľadáte do kuchyne tú pravú alternatívu namiesto jednorazových plastových misiek či doplnkov, bambusové dekorácie a riad sú pre vás tou najlepšou voľbou.

Pre pôvod rastliny musíme do Číny

Hoci v Európe a u nás je bambus materiálom relatívne novým, v Číne sa pestoval už pred 7 tisíc rokmi. Pred vynálezom papiera sa na bambusové prúžky dokonca písalo. Dnes sa v Číne pestuje okolo 400 druhov tejto trávnatej rastliny, ktorá sa vyznačuje drevnatými a dutými steblami.

Sto a jedna výhoda

Bambus sa do slovenských domácností dostáva čoraz častejšie.

Aké sú všetky výhody tohto skvelého materiálu?

  • bambus je nenáročná rastlina, ktorá vyrastie takmer všade, nepotrebuje veľké množstvo vody a zaobíde sa aj bez hnojív, vďaka čomu nezaťažuje prírodu
  • znižuje uhlíkovú stopu, hektár bambusu pohltí až 2 tony oxidu uhličitého ročne
  • dokáže nahradiť veľké množstvo plastových výrobkov, je ľahký, lacný a odolný
  • v prírode sa úplne rozloží
  • jedná sa o najrýchlejšie rastúcu rastlinu na svete, za deň dokáže vyrásť až o 100 cm

Šup s bambusom do kuchyne

Pretože je bambus nielen ekologický, ale takisto aj skvele vyzerá, máme pre vás tipy na organizéry i doplnky do kuchyne, ktoré oživia váš interiér. Bambus totiž v kuchyni využijete úplne všade. Od príborníkov po lopáriky, misky alebo príbory.

Štýlové príborníky pristanú každej zásuvke

Veľmi praktické sú organizéry do zásuviek, ktoré môžete ľubovoľne kombinovať medzi sebou. Už žiadne plastové príborníky! Mnohí výrobcovia navyše ponúka variabilitu týchto organizérov, takže si ich skutočne môžete prispôsobiť podľa svojho gusta.

Stojančeky a držiaky

Svoje miesto môže mať bambus aj priamo na linke, stačí využiť bambusové stojančeky na varešky či tégliky. Krásne zútulnia priestor, ktorý vďaka nim vyzerá sviežo a presvetlene.

Bambusové misky

Využiť môžete aj bambusové misky rôznych veľkostí, ktoré sa ľahko omývajú a využiť ich môžete na všetky pokrmy od sladkých kaší až po polievky alebo omáčky. To ale nie je všetko. Bambusové lopáriky majú v kuchyni tiež svoje nezameniteľné miesto.

Viečka z bambusu

Mrknite sa aj po originálnych a štýlových bambusových solničkách a peperničkách. Alebo dózach s bambusovými viečkami. Využiť ich môžete trebárs na najpoužívanejšie suroviny od múky, cukru až cez múky.

Bambusové príbory domov i do prírody

Nielen do prírody alebo na cesty, ale aj doma iste využijete bambusové príbory. Vďaka elegantnému a perfektne tvarovanému vzhľadu je tento príbor vhodný nielen pre voľný čas, ale môžete ho mať prakticky kdekoľvek. Dajte zbohom nešetrným plastovým príborom. Vyhnete sa aj syntetickým látkam obsiahnutým v plastových príboroch, ktoré môžu poškodiť vaše zdravie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *