Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Výhody kvalitného spánku snáď ani nie je potreba siahodlho vymenovávať – ​​celková regenerácia tela, posilnenie imunity, ale aj regenerácia rozumových zmyslov. Aby ale k regeneračnému procesu v našom organizme mohlo dôjsť, je potrebné sa vyspať do sýtosti, ľudovo povedané „do ružova“. Základom je samozrejme vhodne vybraná posteľ, ísť si zavčasu ľahnúť, neprejedať sa na noc, a iné. Ale aj nesprávne vybrané posteľné obliečky vám narobia škodu. Pozrite sa na tri základné veci, na ktoré je vhodné myslieť pri nákupe obliečok.

Správna veľkost

Než pôjdete do obchodu, zmerajte si svoju posteľ, respektíve periny a vankúše. Najčastejšia veľkosť na perinu je prikrývka s rozmermi 140 x 200 centimetrov, prípadne predĺžená varianta 140 x 220 centimetrov. Ale zoženiete prikrývky o ešte väčších rozmeroch. Vďaka zahraničným trendom, najmä tým americkým, sa na náš trh s obliečkami dostávajú aj obliečky 200 x 200 cm, predĺžené potom 220 x 240 cm.

Obliečky by vám mali sedieť na periny. Presahy nie sú žiaduce, lebo sa do nich budete v noci zbytočne zamotávať. Pri výbere posteľnej bielizne na perinu problémy nebývajú. Zato vankúše narobia väčšiu neplechu vďaka ich rôznorodým rozmerom. Najlepšie je si zaobstarať vankúš už s povlakom.

Farba rozžiari

Zvolená farba obliečky sa na prvý pohľad javí ako nedôležité kritérium pri nákupe. Ale aj tón farby má vplyv na našu myseľ a teda aj na zaspávanie. Minimálne by ste mali myslieť na to, aby vám kúpene obliečky ladili farbou aj motívom so zvyškom interiéru.

Trochu vám napovieme, že farba roka 2017 podľa katalógov a módnych špecialistov je citrónovo žltá. Aké farby sa s ňou dobre dopĺňajú? Chybu neurobíte, ak siahnete po čomkoľvek vo fialovej, šedej, svetlo modrej alebo po klasike – neutrálnej bielej.

Obliečky s plachtou Marie Claire Carrousel

Voľba materiálu

Zámerne sme si nechali toto kritérium nakoniec, pretože je zo spomínaných troch to najdôležitejšie. Je na vás, či zvolíte klasiku v podobe bavlny, ​​alebo si radšej pospíte na luxuse z hodvábu. Ak ste zmrzlíci, potom vás na 100% zahrejú flanelové obliečky. Alebo to bude osvedčená klasika v podobe krepu? Pozrite sa na plusy aj mínusy jednotlivých materiálov:

Bavlna

 • mäkká, pružná
 • príjemná pre pokožku
 • krčí sa – je teda nutné ju žehliť

Satén

 • vysoký lesk i pevnosť obliečky
 • pôsobí luxusným dojmom
 • existuje aj nežehlivá verzia saténových obliečok
 • hebké a príjemné na dotyk, vhodné ako aj pre alergikov
 • náročnejšie na údržbu – nutné vybrať vhodný prací prostriedok a prať na nižšiu teplotu, na satén rozhodne nepatria žiadne chemikálie (bielidla)
 • vyššia nákupná cena

Krep

Vyrába sa zo 100% bavlny, teda u neho nájdete všetky plusy bavlnených obliečok. Vďaka krepu ale odpadá nutnosť žehlenia.

Flanel

 • hrejivosť
 • mäkké, jemné
 • opäť náročnejšie na údržbu pri praní

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *