Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Túžite po dlhom dni v práci uniknúť na miesto plné pokoja a relaxu? Poradíme vám, ako si na svojej terase alebo v záhrade môžete vytvoriť oázu pokoja. K tomu, aby ste si doma vytvorili mini prírodné útočisko, stačí naozaj málo. 

Dobite si baterky

Mini prírodné útočisko vám poskytne tiché miesto pre potrebný oddych. Poskytne vám priestor, v ktorom sa môžete uvoľniť pri dobrej knihe a káve. Vo väčšej záhrade vám môže poslúžiť ako extra miesto na sedenie. Privítajte svojich hostí počas letných večerov v príjemnej atmosfére vašej prírodnej oázy. 

Vyberte ten správny kút

Pokiaľ máte väčšiu záhradu, skutočný pocit súkromia a pohody vytvorí vyhradený priestor. Sedenie uprostred trávnika je príliš otvorené. Preto sa snažte nájsť miesto vo vzdialenejšej časti záhrady. Ideálne také, ktoré obklopujú vyššie listnaté rastliny, kríky a stromy. Chodník na konci ktorého sa nachádza váš kúsok raja pomáha upevniť tajomnú atmosféru. 

Vyhľadávajte priestor pri stene, plote alebo pod stromom. Stoličky orientujte aj v menšej záhrade chrbtom k stene alebo vyšším záhonom a veľkým kochlíkom s rastlinami. Vytvoríte tak dokonalý pocit súkromia. 

Použite flexibilný nábytok

Vaše prírodné útočisko sa môže meniť so zmenou sezón a počasia. Udržiavajte preto potrebnú flexibilitu použitím jednoducho prenosného nábytku. Rovnako môžete počas roka vymeniť skladací kávový stolík za malý gril. Nezabudnite na kvalitný náter v prípade drevených skladacích stoličiek. Takéto sedenie pôsobí otvorene a prehlbuje kontakt s prírodou. 

Magická cestička k oáze pokoja

Nezabudnite ani na cestičku k vašej mini oáze. Už tá môže byť malým dobrodružstvom v lone prírody. Položte na zem ploché kamene, ktoré môžete obklopiť štrkom a pestrým výberom rastlín. Pre vytvorenie magickej atmosféry vo večerných hodinách použite napríklad solárne lampy. 

Súkromie je dôležité

Nič nepokazí pohodičku viac, než pohľady zvedavých susedov. Vašim cieľom je predsa vytvorenie mini útočiska. Súkromie hrá v tomto prípade obzvlášť dôležitú úlohu. Ak to je potrebné, doplňte okolie vysokými rastlinami či plotom. Vyhľadávajte rýchlorastúce záhradné rastliny. 

Strecha pre útulnú atmosféru

Nemusí ísť o vyslovene uzatvorenú strechu ako majú altánky. No ak vám vyhovuje, neváhajte. Rátajte však s vyššími nákladmi. Pocit útulného priestoru v záhrade dosiahnete aj pomocou drevenej konštrukcie. K tej môžete zasadiť ťahavé rastliny ako brečtan a hrozno. Pomôžu vám vytvoriť chládok a zachovajú pocit otvorenosti. 

Do tejto konštrukcie môžete zapojiť aj romantický vchod do vašej malej oázy. Rovnako môže ísť o drevenú alebo kovovú konštrukciu. Prípadne túto “bránu” môžete vytvoriť z rastlín alebo stromov v kochlíkoch, či sôch. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *