Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Drevo ako súčasť bytového interiéru netreba dlho predstavovať. Jeho veľkým plusom, pre ktorý je tak obľúbený, je to, že sa jedná o prírodný materiál. Drevo si môžete sami doma opracovať a vytvoriť si tak vlastný nábytok alebo aj dekoráciu do bytu.

Nie je drevo ako drevo

Typ dreva sa delí podľa celého radu kritérií. Najčastejšie na ľahké a ťažké, prípadne mäkké a tvrdé.
Napríklad bukové, hrabové, dubové drevo po niekoľkoročnom uložení v suchu stvrdne tak, že sa nebude dať rozrezať. Pre začiatočníkov, ktorí sa ešte len s drevom učia, je najlepšie začať s mäkkým drevom z lipy.

Avšak nie každý z nás je zručný, a potom aj samotná povrchová úprava dreva nie je najjednoduchším úkonom pre začiatočníka. Drevo totiž pri zlom opracovaní rýchlo zosychá a mení svoju pôvodnú farbu. Preto je rýchlejšie a jednoduchšie si vybrať tú správnu dekoráciu v špecializovanom obchode. Dnešný trh ponúka všetko od starožitných hodín po moderné drevené lavice do jedálne.

Lavice z akáciového dřeva SOB Rustic
Lavice z akáciového dřeva SOB Rustic

Je len na vás, či uprednostníte rustikálny štýl interiéru, alebo domácnosť v jednoduchých líniách severského štýlu. Oba spomínané prístupy, ako si zariadiť interiér, veľa pracujú práve s drevom. Uprednostňujú svetlé odtiene dreva, prípadne si pomáhajú svetlými nátermi. Najsvetlejšia je breza a najtmavší potom orech. Ružový nádych má zase bukové drevo.

Nástěnné hodiny Umbra SHADOW – přírodní
Nástěnné hodiny Umbra SHADOW – přírodní

Skrášlite si interiér drevenými doplnkami

So všetkým sa začína tzv. od podlahy, tak môžete aj vy. Chcete mať doma drevo a cítiť pocit tepla? Potom je pre vás vhodná drevená podlaha. Je síce náročnejšia na údržbu a obstarávacia cena je tiež vyššia ako v prípade PVC. Pokiaľ ale pridáte kusový koberček pod stolík alebo televízny set, získate útulnejší dojem domova, než napríklad so studenou dlažbou.

Nábytok zmieňovať nebudeme. Okrem plastového, látkového si zvyčajne kupujeme ten z dreva alebo drevotriesky. Ale aj tak máme pre vás jeden zaujímavý interiérový typ, ktorý nahradí klasické drevené šatníkové skrine a ozvláštní váš domov. Drevené úložné boxy, či už samostatne alebo v policiach, môžete umiestniť napríklad do chodby alebo pozdĺž obývačkovej steny. Výhodou je, že môžete meniť ich rozmiestnenie podľa vašej momentálnej nálady. Interiér bytu tak nie je nikdy rovnaký.

Šatní skříň DREAMER
Šatní skříň DREAMER

Dekorácie nemusíte umiestňovať len do vitrín, keď sa blíži nejaký významnejší sviatok, napríklad Vianoce alebo Veľká noc. Vyzdobte si byt napríklad drevenými podstavcami na vázu alebo prútenými ošatkami, do ktorých potom umiestnite sezónne dekorácie – kraslice, ovocie, okvetné lístky a ďalšie.

Nakoniec vyzdobíme aj vaše steny. Buďte kreatívnejší a na miesto bežných drevených rámov s fotografiami si zaveste drevené vence alebo vyrezávané nástenné hodiny s kukučkou. Ak máte veľa drobností a suvenírov skvelo využijete drevené mriežky, kam vložíte tieto dekorácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *