Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Záhrada je príjemným priestorom a ozdobou chatiek a domov, v ktorom radi trávime chvíle s rodinou či priateľmi. Zveľaďovať záhradu možno mnohými spôsobmi, a rovnako tak do nej môžeme prilákať operených hostí – vtákov. Pozorovateľmi bývajú napríklad nadšené deti. K tomu, aby ste vtáky mohli sledovať, slúži dekorácia a praktický pomocník pre vtáctvo – teda záhradné vtáčie napájadlo. Nádržka s vodou (voda je nezameniteľných prvkom v záhrade) sa dá kúpiť v obchodoch, ale ešte jednoduchšie je vytvoriť si napájadlo svojpomocne. Ak chcete vyskúšať nalákať vtáky do svojej záhrady a kochať sa ich vyčíňaním vo vode, potom pre vás máme niekoľko tipov. 

Kúpené napájadlo pre vtáčiky

Jednou z možností, ako napájať vtáctvo, je kúpiť napájadlo. Napájadlá sú k dostaniu v takmer každom obchode, kde majú záhradné vybavenie, a malo by byť plytké. Zakúpené napájadlo môžete umiestniť tak, aby bolo nielen okrasou, ale aby bolo pre vtáky bezpečné. To znamená, že je potrebné ho dať na vyšší bod, kde sa nedostane napríklad mačka.

napajadlo-pre-vtaciky
Liatinové pítko a krmítko pre vtáky 29×20,7x7cm

Ako vyrobiť napájadlo pre vtáky?

Nie je nič jednoduchšie, než si vytvoriť vlastné vtáčie napájadlo.

  1. K tomu, aby ste ho vytvorili, potrebujete plytkú keramickú či plastovú misku, pekne vyzerá tiež kamenná miska.
  2. Do misy môžete vložiť pár kamienkov, okruhliakov, ktoré sa stanú ostrovčekmi pre menšie vtáky.
  3. Vtáčie napájadlo opäť umiestnite na bezpečné miesto. Môžete vytvoriť vlastný stojan, použiť vysoký klát, alebo pripevniť napájadlo napríklad k stromu.

Ak si naopak lámete hlavu s tým, ako vtáky zo záhrady dostať, potom môžete kúpiť napríklad sochu sovy. Tá ozdobí nielen váš exteriér, ale zároveň sa stane strašiakom. Avšak, väčšina z nás stále patrí medzi tých, ktorí sa veľmi radi kochajú vtáčími hrami vo vode. A tak získate nielen dekoráciu v podobe napájadla pre vtáky, ale aj také domáce vtáčie divadlo. A čo ešte vo vašej záhrade nesmie chýbať? Dočítate sa tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *