Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Spálňa je pre dospelého i detského alergika jednou z veľmi problémových oblastí už len kvôli tomu, že v tejto miestnosti trávi veľké množstvo času. Ako zariadiť spálňu a zminimalizovať tak množstvo prachu, roztočov a ďalších alergénov? Inšpirujte sa niekoľkými praktickými tipmi.

Spálňa pre alergika – ilustračný obrázok, zdroj

Medzi vôbec najčastejšie spúšťače alergických reakcií v bežnej domácnosti patria roztoče. Drvivá väčšina roztočových alergénov vo vašom dome pochádza z lôžok. Z tohto dôvodu sa odporúča lôžkoviny pred spánkom nechať vyvetrať. Ak máte doma citlivého alergika, je vhodné nebezpečenstvu predchádzať aj ďalšími spôsobmi. Viete na čo ďalšieho nezabudnúť?

Spálňa pre alergika

Pokiaľ stojíte pred úlohou zariadiť alergikovi spálňu, začnite doslova od podlahy. Obľúbenou adresou roztočov sú totiž koberce. Podlaha v spálni alergika by tak mala byť laminátová, drevená či linoléová. V každom prípade bez kobercov. Ak nemáte možnosť koberec zo spálne odstrániť, aspoň mu venujte pravidelnú starostlivosť. Minimálne dvakrát týždenne ho povysávajte výkonným vysávačom s HEPA filtrom.

Pri väčšej rekonštrukcii je dobré sa zamyslieť nad tým, či do podlahy neumiestniť kúrenie. Podlahové kúrenie na rozdiel od klasického radiátoru nevíri vzduch. V spálni alergika sa pokúste eliminovať všetko, na čo by sa mohol zbytočne usadzovať prach, napríklad knihovňa s policami, dekoratívne predmety, žalúzie na oknách, látkové závesy či zbierka plyšákov. Neukladajte predmety ani pod posteľ.

Zariadené pre ľahké upratovanie

Prach utierajte najlepšie každý týždeň a snažte sa nájsť také riešenie, ktoré vám odstraňovanie prachu uľahčí. V prípade tienenia sú napríklad vhodnou alternatívou umývateľné rolety.

Pri upratovaní by ste nemali zabúdať ani na samotné rámy okien, kde sa pri zrážaní vlhkosti môže tvoriť pleseň. Aj tá môže alergika dráždiť a spôsobovať mu problémy s dýchaním. Starostlivé upratovanie je v boji proti alergénom kľúčové, s čím je taktiež spojené aj pranie posteľnej bielizne. To by malo prebiehať pravidelne na vyššom teplotnom  stupni , najlepšie v kombinácií s použitím sušičky.

Stadler Form čistička vzduchu VIKTOR

Pomôže alergikovi čistička vzduchu?

Premýšľate nad vybavením spálne alergika? Pozastavte sa u praktického pomocníka v podobe čističky vzduchu. Kvalitná čistička vzduchu s HEPA filtrom  má schopnosť uchytiť nie len prachové častice, ale tiež ďalšie alergény a baktérie. Zaobstaranie si čističky je síce väčšia investícia, ničmenej na komfort alergika v spálni má veľmi pozitívny dopad. Čistička sa tiež hodí do domácnosti s mazlíčkom, ten by mal mať určite aspoň do spálne vstup zakázaný.

Pre bývanie bez alergie

Správne zariadená spálňa v kombinácií so starostlivým upratovaním je základom toho, aby sa alergik pri pobyte v tejto miestnosti cítil dobre. Čistá spálňa bez výskytu alergénov nebude alergiu podporovať. Výsledkom bude spokojný spánok a fakt, že príznaky ako upchatý nos, kýchanie, nádcha či ťažkosti s dýchaním budú preč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *