Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Posedávate na pohovke a hľadáte ten správny uhol, z ktorého bude dobre vidieť na vašu starú televíziu? O tom, že chvíľkami šumí a vypadáva jej obraz, ani nebudeme písať. Dozrel čas s tým konečne niečo urobiť.

Ilustračný obrázok, zdroj

Môžete zájsť do kina, užiť si pohodlie moderných kinosál s popcornom v ruke. Ale ťažko sem budete chodiť denne. Nie je lepšie si zaobstarať nový televízor a urobiť si filmový kútik v pohodlí vášho domova ?! Aj ten popcorn si v mikrovlnke dokážete ľahko a rýchlo pripraviť.

LCD alebo LED televízor?

Než pôjdete do obchodu a budete hľadať kúsok, ktorý vás zaujme dizajnom a čo najväčšiou uhlopriečkou, mali by ste si zodpovedať niekoľko otázok, ktoré sa týkajú parametrov požadovaného televízora. Otázka, či je lepšie LCD alebo LED, je jednou z nich.

LED televízory sa od tých bežných LCD odlišujú v tom, že žiarivé trubice slúžiace na podsvietenie panela, sú nahradené stovkami diód. Dochádza teda tak k rovnomernému presvetleniu celej televíznej plochy. LEDky sú zároveň energeticky úspornejšie a ekologickejšie, pretože neobsahujú ortuť, ako je to v prípade klasických LCD televízorov.

Ak napriek tomu chcete siahnuť po LCD televízii, myslite na pozorovacie uhly. Z každého uhla by mal byť obraz viacmenej rovnako kvalitný. V obchode si sadnite zo všetkých možných strán a sledujte, ako sa mení jas a kontrast farieb. Správne by ste nemali spozorovať žiadne zmeny jasu, kontrastu ani farieb.

Ilustračný obrázok, zdroj

Akú veľkú uhlopriečku?

Väčšina ľudí sa mylne domnieva, že čím budú mať väčšiu uhlopriečku pri televízii, tým lepší pôžitok zažijú pri sledovaní. Realita je trošku iná a pri sledovaní televízie záleží aj na ďalších okolnostiach. Napríklad ako máte veľkú obývaciu izba, ako ďaleko je pohovka či kreslo od televízie a mnoho ďalšieho. Ak je teda vaša obývačka typických panelákových rozmerov, televízne kanály neprijímate vo vysokom rozlíšení a nemáte blu-ray prehrávač, televízor s mega uhlopriečkou vám lepší pocit pri sledovaní nenavodí.

Televízia s veľkou uhlopriečkou má pre vás zmysel v prípade, že dokážete a môžete prijímať signál vo vysokom rozlíšení. Šíri sa cez HD kanály a spomínaný blu-ray nosič, preto tiež potrebujete blu-ray prehrávač.

Ako teda odhadnúť správnu veľkosť televízora? Začnite tým, že si zmeriate vašu obývaciu izbu či inú, kde chcete televíziu sledovať. Optimálnu pozorovaciu vzdialenosť televízie jednoducho vypočítate tak, že uhlopriečku vynásobíte hodnotou 2,5.

Ale aj pozorovacia vzdialenosť televízie je individuálnou záležitosťou. Každému vyhovuje niečo iné a záleží aj na tom, aký typ filmu sledujete a ako kvalitný signál zachytíte na anténu. Na pozorovaciu vzdialenosť má vplyv rozlíšenie vysielania, ktoré máme niekoľkých typov: Full HD, HD ready a 4K, niekedy označované ako Ultra HD.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *