Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Originálne dekorácie dokážu vášmu bývaniu dodať šmrnc. Rôzne laná a povrazy rozhodne nepatria medzi klasické predmety pre dekoráciu interiéru, čo je ale v prípade hľadania originality jedine plus. Ak je vám blízky štýl leta, mora a Azúrového pobrežia, neváhajte vziať do ruky lano a urobiť z neho dekoráciu. Poradíme vám, ako na to.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Nábytok ozdobený lanami

Možno ste si v obchodoch všimli nábytok, ktorého rôzne časti sú z lana vyrobené, prípadne je nimi lemovaný. Veľmi obľúbená je tiež kombinácia lán a sietí. Ak si nechcete kupovať nábytok nový, dokážete si v podobnom duchu upraviť aj ten, čo máte doma. Prípadne sa môžete vrhnúť do renovácie nejakého staršieho kusu a vyskúšať si na ňom, ako sa vám bude s lanami pracovať.

Vhodné laná a siete zakúpite v každom povrazníctve. Potom už iba stačí popremýšľať nad tým, akým spôsobom ich pri úprave nábytku využijete. Lanom môžete nahradiť madlá či úchytky. Šikovnejší môžu z lana vyrobiť výplet pre kreslo. Kreativite sa skutočne medze nekladú. Horúcim tipom je kombinácia hrubého lana s ratanovým nábytkom.

Lano pre originálne osvetlenie

Prestali vás klasické lampičky a rôzne svetelné ozdoby baviť? Využite lano ako závesný prvok. Hrubé lano môžete priviazať z jedného konca izby na druhý. Je potom už len na vás, či naň umiestnite nejaké ozdoby, alebo napríklad svetelný LED reťaz. Tento typ dekorácie sa skvele hodí napríklad do detskej izby. Laná nahrávajú netradičnému interiérovému osvetleniu. Vykúzlia zaujímavú atmosféru.

Lano na stene a doplnkoch

Na stenu nepatria iba obrazy a plagáty. Veľmi zaujímavou dekoráciou sú tiež laná a povrazy, z ktorých dokážete vyrobiť konštrukciu. Tá môže slúžiť ako netradičná nástenka a miesto pre umiestnenie ďalších dekorácií. Veľká časť doplnkov, ktoré doma máte, sa dá povrázkami vylepšiť, alebo dokonca opraviť. Keď už boli spomenuté obrazy na stene, vyskúšajte z lana vyrobiť rám. Rovnako tak dokážete lanom ohraničiť zrkadlo a vytvoriť tak niečo jedinečné, čo nie je bežne vidieť.

Laná a povrazy prinášajú do interiéru námornícke prvky a čerství vietor, ktorý oceníte nielen doma, ale napríklad aj na chate. Dávku tohto štýlu v rôznej miere znesie prakticky každá miestnosť od kuchyne po mužskú pracovňu, a preto neváhajte laná využiť. Uplatnenie pochopiteľne nájdu nielen v interiéri, ale aj v exteriéri. Dokonale sa hodia na terasu, prípadne ich môžete rovno využiť pre výrobu detskej hojdačky. Veľkou výhodou je ich cenová dostupnosť, a preto sa nebojte experimentovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *