Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Home office je posledný rok veľmi skloňovaným pojmom. Existuje sto návodov na to, ako byť produktívnejší, efektívnejší, ako si deliť prácu a ako dôležité je byť v kontakte s kolegami. Rovnako tak sú ale kľúčové aj optimálne podmienky a prostredie. Trebárs kvalitný kútik na prácu. Práca z gauča vám môže predsa len pekne zavariť. Predovšetkým vášmu chrbátu.

Posledný rok nás okolnosti donútili uzatvárať sa do svojich domovov medzi štyri steny, v ktorých sa snažíme relaxovať, vzdelávať sa aj pracovať. Nie vždy je to ľahké. Čo ale môžeme robiť, je hľadať spôsoby, ako si situáciu uľahčiť a prispôsobiť k obrazu svojmu. Pracovný kútik je vecou, ​​ktorú nie každý z nás doma mával. Situácia sa zmenila a už dávno nestačí vybaviť pár e-mailov z kresla alebo gauča. Minimálne váš chrbát vám nepoďakuje. Ako si doma vytvoriť kvalitné podmienky pre prácu?

Keď už váš práca z domu začne štvať

Práca z domova nie je pre každého, ale každý si k nej môže nájsť cestu. A ak na vás občas padne splín …

  • spomeňte si, že vám v práci niekto neustále kradne obedové krabičky
  • že sa neustále hádate s kolegami o to, na koľko stupňov nastaviť kúrenie
  • že musíte vstávať skôr a odchádzať neskôr
  • že by ste len ťažko mohli dôjsť v teplákoch

A ak vám ani toto k lepšej nálade nepomôže, nastal čas na obmenu pracovného kútika!

Základné pravidlá

Doma by ste mali pracovať rovnako produktívne, ako v práci. To, že ráno vstanete a nemusíte nikam ďaleko, môže byť ale rovnako tak výhodou ako nevýhodou. Ako prvé je potrebné nastaviť si režim. Podobný, aký máte, keď normálne vstanete a odcestujete do práce. Za ďalšie je potrebné oddeliť priestor pre prácu a pre zábavu. Preto je pracovný kútik nevyhnutný, minimálne čo sa kancelárske stoličky a stola týka.

1. Kvalitná stolička

Bežný pracovný deň si žiada v priemere 8 hodín v práci. Preto by ste mali sedieť celú tú dobu na kvalitnej a najlepšie ergonomickej kancelárskej stoličke. To znamená, že sa vám prispôsobí a pri sedení pomôže posilňovať chrbtové svaly. Zároveň môžete nastavovať výšku sedadla, opierok aj hlavy tak, aby nám maximálne vyhovovala. Niektoré druhy stoličiek ponúkajú tiež hojdací mechanizmus, ktorý je vhodný práve pre posilnenie bedier a chrbtice. Dnes nájdete na trhu nespočetné množstvo stoličiek, ktoré budú ako funkčné, tak estetické a veríme, že si v interiéri vyberiete tú, ktorá vám bude vyhovovať po všetkých stránkach.

Náš tip: Prečo investovať do kvalitnej stoličky

2. Jóga medzi e-mailmi

Nezabudnite, že ani tá najlepšia kancelárska stolička vám nevykompenzuje pohyb a pretiahnutie. Medzi jednotlivými úlohami si robte prestávky, choďte sa prejsť. Počas kratších úsekov sa môžete pretiahnuť aj pri obrazovke vďaka jóge. Krúžiť ramenami, hlavou, pretiahnuť si zápästie, chrbát, uvoľniť sa a zhlboka dýchať do brucha. Osvojte si zvyk správneho sedenia a uvidíte, že aj vaša produktivita sa zlepší. Pomôcť vám môže ergonomická myš alebo klávesnica, podložky pod zápästia i bedrová opierka alebo loptičku.

3.Osvetlenie

Denné svetlo je dôležité, preto dbajte na to, aby váš pracovný kút mal dostatok denného svetla. Ak tú možnosť nemáte, nedá sa nič robiť. Kompenzovať by ste ju ale mali aspoň vhodným umelým osvetlením, aby ste si nekazili oči a na svoju pracovnú plochu a monitor dobre videli.

4.Čerstvý vzduch a vôňa kávy

Ďalší tip ako si spríjemniť home office je prísun čerstvého vzduchu a energie. Tú môžete získať buď klasickou kofeínovú cestou, alebo si ju dopriať vhodnou stravou, pohybom a dostatkom spánku. Produktívny pracovný deň súvisí s mnohými faktormi a psychická pohoda je jedným z tých najväčších. Podmienky pre prácu, ktoré vám najviac vyhovujú, si doma môžete nastaviť presne podľa seba. Tak poďte do toho. Určite je vždy čo zlepšovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *