Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Špecifická vôňa domova sa veľmi ľahko vryje do pamäti, a preto je jej výber veľmi dôležitý. Nájsť tú správnu nie je jednoduché už len z toho dôvodu, že na výber je stovky rôznych kombinácií. Naviac je nutné počítať s tým, že interiérové vône sa správajú odlišne ako parfumy.

Inšpirácia obývačka - od Biano
Inšpirácia obývačka – od Biano

S vôňami experimentujte

Silné a ťažké vône môžu po chvíľke začať obťažovať a dokonca spôsobovať bolesti hlavy. Práve to je ten dôvod, prečo domov volá po ľahkých a sviežich tónoch, ktoré sa v drvivej väčšine prípadov páčia každému. Nikde nie je povedané, že každá miestnosť musí voňať rovnako. Zvoľte jednu vôňu pre spálňu a ďalšiu pre kúpeľňu. Aspoň budete mať priestor pre experimentovanie a dlhodobé porovnávanie. Ak sa pýtate, čo zvoliť ako nositeľa vône, existuje hneď niekoľko riešení.

1. Klasika v podobe sviečok

Aromatické sviečky nie sú žiadnou novinkou, avšak v poslednej dobe sa objavujú v naozaj veľmi divokých podobách. Nie je tak problém zohnať sviečku imitujúcu vôňu nového auta, čerstvo posekaného trávnika či vyprážanej slaniny. Posledná spomínaná sa hodí aspoň do kuchyne. Parfumované sviečky môžu pôsobiť antistresovo a vykúzliť romantickú atmosféru, čo sa niekedy skvelo hodí.

2. Vôňa s difuzérom príde pravidelne

Každá vôňa časom vyprchá a nie je prakticky cítiť. Ak sa o pravidelné prevoňanie vášho bývania nechcete starať, je pre vás ideálnou voľbou elektronický aróma difuzér. Zoženiete ho v atraktívnom dizajne, nastavíte a je hotovo. V pravidelných intervaloch bude do vzduchu rozprašovať dávku vône. Niektoré modely kombinujú časovač s čidlom pohybu. Vôňa sa uvoľní zakaždým, keď prejdete okolo.

DOMO Aroma difuzér - imitácia dreva DO9210AV
DOMO Aroma difuzér – imitácia dreva DO9210AV

3. Aromalampy vydržia

Chcete skúšať rôzne vône bez chémie a užívať si dlhotrvajúci efekt? V tom prípade pri výbere vône do vášho bývania zaostrite na aromalampu. Tá slúži pre rozpustenie vonného vosku, alebo pre uvoľňovanie esencie vonného či esenciálneho oleja. V lampe stačí zapáliť čajovú sviečku a zvyšok už zariadi odparovanie.

4. Bylinky vo vrecúšku

Niektoré sušené bylinky naozaj voňajú nádherne, tak prečo to nevyužiť a nevyrobiť si z nich vonné vrecká do vašich šuplíkov či skríň. K tomu vám bude stačiť látkové vrecúško a ľubovoľný výber sušených byliniek. Veľmi zaujímavou voľbou je tiež korenie.

5. Kvety nesklamú

Ak vás netrápi alergia, je spoľahlivou voľbou pestovanie vhodných interiérových kvetov. Ich vôňa je jemná. Vyskúšajte napríklad kalanchoe či begónie. Veľmi pekne vyzerajú a kvetináčik sa môže rýchlo premeniť v dizajnový doplnok. Aj voňavé kvety môžu vydržať a byť nenáročné na pestovanie.
Tak už viete, ako prevoňať vaše bývanie? Neváhajte niektorý z týchto tipov vyskúšať. Uvidíte, že nebudete ľutovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *