Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Prvý úsmev, prvé prevalenie na brušku alebo prvé prerezávanie zúbkov. Máme radosť z každého míľnika nášho dieťaťa. Keď však príde na plazenie a prvé krôčiky, musíme im venovať pozornosť. Aj zdanlivo neškodné predmety môžu pre zvedavé batoľa predstavovať nebezpečie. Povieme vám, na čo si dať pozor v domácnosti, aby sa vaše dieťa nezranilo.

Zdroj: www.pexels.com

Pozrite sa na to z pohľadu dieťaťa

Stali ste sa rodičmi len nedávno a obávate sa nebezpečenstiev, ktoré skrýva váš domov? Skúste sa na svet pozrieť očami svojho dieťaťa! Doslova. Kľaknite si na všetky štyri a prejdite a skontrolujte každú miestnosť, do ktorej bude mať vaše dieťa prístup. Hľadajte všetko, čo sa dá uchopiť alebo do čoho by vaše dieťa mohlo naraziť. Potom si zaobstarajte detský nábytok do izbičky, ktorý je navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť detí.

Zdroj: www.pexels.com

Čo všetko zabezpečiť pred batoľaťom?

Tu je prehľad hlavných položiek, na ktoré sa treba zamerať pri zabezpečovaní domu.

Ostré rohy

Na rohy nábytku, ktorý je v dosahu batoľaťa, nasaďte kryty. Najmä keď sa dieťa učí chodiť, chytá sa okolitého nábytku a ľahko naň spadne a udrie sa.

Elektrické zásuvky

Podobne vybavte elektrické zásuvky špeciálnymi krytmi. Deti ich rady skúmajú a strkajú do nich prsty alebo predmety.

Káble

Nebezpečenstvo pri kábloch nepredstavuje len elektrický prúd, ale aj elektronické zariadenia, ktoré môžu deti ťahaním za kábel zhodiť. Preto káble schovajte za lišty alebo nábytok alebo ich pripevnite k podlahe.

Zásuvky a skrinky

Len čo sa deti začnú batoliť, rýchlo prejavia záujem o všetky dvierka a zásuvky. Môžu z nich vytiahnuť nebezpečné predmety, ale môžu zásuvku aj prevrátiť na seba. Zabezpečte ich bezpečnostnými zámkami alebo západkami.

Sporáky a varné dosky

Popálenie horúcou vodou alebo jedlom je jedným z najčastejších detských úrazov v domácnosti. Ak je kuchyňa spojená s obývacou časťou a nemôžete dieťaťu zabrániť v prístupe k sporáku, zabezpečte ho zábranou.

Schody a dvere

Ak máte doma schody, nezabudnite nainštalovať zábranu aj tam, aby sa vaše dieťa neodvážilo samo preskúmať ďalšie poschodie. Nebezpečenstvo môžu predstavovať aj dvere, do ktorých sa môže ľahko zachytiť prstami.

Rastliny

V ideálnom prípade umiestnite všetky rastliny niekde vysoko alebo do miestnosti, kam dieťa nemá prístup. Ak to nie je možné, zistite, ktoré rastliny sú jedovaté, a aspoň tie dajte mimo dosahu. Jedovaté sú napríklad obľúbený oleander, monstera alebo tchynin jazyk.

Všetky väčšie a krehké predmety

Lampy, vázy alebo sušiaky na bielizeň – všetky tieto predmety sú vystavené riziku, že ich deti prevrátia alebo rozbijú. Zabezpečte ich alebo ich dočasne ukryte na mieste, kam sa dieťa nedostane.

Zdroj: www.pexels.com

Vyhraďte bezpečný priestor len pre dieťa

Nemôžeme vždy sedieť pri dieťati a neustále ho sledovať, aby si neublížilo. Ak si potrebujete neodkladne vybaviť prácu, uvariť obed alebo si len odskočiť na toaletu, je najlepšie mať pre dieťa vyhradený priestor. Môže to byť ohrádka, cestovná postieľka, vysoká stolička alebo pre menšie deti hojdacie kreslo. Ušetríte si tak veľa starostí a vaše batoľa sa bude môcť bezpečne hrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *