Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Štýlový nábytok z paliet má skvelú variabilitu. Šikovnejší si ho dokážu aspoň čiastočne vyrobiť svojpomocne doma. Pohľad na paletu je pre nich zdrojom inšpirácie pre výrobu ďalších a ďalších veci, ktoré je možné z nej vytvoriť. Ak aj vy chcete vaše bývanie oživiť nábytkom z paliet, pozrite sa na jeho ďalšie

Inšpirácia od Mgr. art. Michal Staško
Inšpirácia od Mgr. art. Michal Staško

prednosti.

Vlastná výroba výrazne šetrí peniaze

Nábytok vyrábaný z drevených paliet sa stal bežnou súčasťou ponuky mnohých obchodov, avšak za originalitu sa platí. Riešenie? Staňte sa majstrom! Vyrobiť si nábytok aspoň z časti vlastnými rukami vám ušetrí dosť nákladov. Nespochybniteľná výhoda paliet je ich dostupnosť.

Cena použitých paliet sa pohybuje od 3 eur za kus, novú možno podľa prevedenia zaobstarať od 8 do 20 €. V prípade, keď palety zásadne neupravujete, zostáva možnosť palety za určitý čas vrátiť. Mnoho firiem sa špecializuje priamo na ich výkup.

Z paliet dokážete vyrobiť prakticky všetko od stola cez pohovku až po poličky. Kreativite sa medze nekladú a záleží len na vás, ako sa rozhodnete palety zužitkovať. Tu je len nutné upozorniť na to, že nie každému bývaniu palety pristanú.

Nábytok z paliet od Alexandra D.
Nábytok z paliet od Alexandra D.

V záujme ekológie a ohľaduplnosti

V čase, keď ľudstvo produkuje nadmerné množstvo odpadu a zaťažuje tak prírodu, sú palety ekologickým zázrakom a vyslobodením z plytvania. Staré palety sa recyklujú. Po obrúsení je možné napustiť ich prírodným voskom či olejom a opäť ich použiť. Kvôli vášmu nábytku a štýlu nie je nutné spracovávať ďalšie drevo.

Pri nákupe paliet si skontrolujte, či nie sú chemicky ošetrené. V záujme ekológie sú vhodnejšou voľbou palety ošetrené len tepelne. Nábytok z nich bude vyzerať rovnako skvele. Ešte väčšou úľavou pre prírodu je fakt, že dobre vymyslený kus do domácnosti dokážete vyrobiť úplne bez použitia lakov a lepidiel.

Dokáže byť reprezentatívny

Mnoho ľudí nad nábytkom z paliet krúti hlavou. Nepatrí podľa nich do reprezentatívnych priestorov, pretože jeho vzhľad je síce originálny, ale lacný. V praxi to vôbec nemusí byť pravda. Štandardné palety naozaj nepôsobia príliš honosne, ale k dostaniu sú aj typy vyrobené z mahagónu, japonského cédra či malajského duba. Tieto atypické palety sú vhodné na výrobu moderných nábytkových kusov.
Využite palety aj vy

Ako je vidieť, veľká obľuba nábytku vyrábaného z drevených paliet má svoje opodstatnenie. Neváhajte sa inšpirovať a skúste si tiež niečo vyrobiť. Vášmu bývaniu tým darujete veľmi originálny darček, ktorý nikde inde neuvidíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *