Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Detská izba - ilustračný obrázok, zdroj.

Biely pásik izolepy nepekne zdobí stred steny naproti oknu. Na sivom koberci po celej veľkosti plochy izby sú už miestami viditeľné usilovné detské boje – pošliapané vlákna a slučky koberca vytvárajú hluché ostrovčeky na inak krátko strihanom koberci. Dve rozostlané postele s prikrývkami s Hello Kitty a medvedíkom Pú tiež príliš parády nenarobia.

Vstupujeme do detskej izby – zóny dvoch malých nezbedníkov. Ale máte pocit útulnosti? Kde je detský kútik? Kam sa podela výzdoba, ktorá by izbičke dala nádych detského života? Pritom stačí pár účinných trikov a bitky dvoch divochov môžu opäť začať.

Detská izba - ilustračný obrázok, zdroj.
Detská izba – ilustračný obrázok, zdroj.

Začneme od podlahy

Ako sa pri púšťaní do nejakého diela s radou neznámych často hovorí: „Začnime s tým od podlahy.“ Nezabudnite, že ste v izbe detí. Prečo, keď majú veselé motívy na obliečky, im nedopriať aj farebný hrací priestor na zemi ?!

Riešenie sa ponúkajú v základe dve. Kúpite celoplošný koberec s detským motívom (rozprávkové postavy zo seriálov) alebo ponecháte pôvodné, ale namáhané miesta prekryjete kusovými okrasnými detskými kobercami. Čo napríklad kúpiť koberec s motívom ciest a mesta? Oživí izbu a deti sa na ňom zabavia na dlhé hodiny.

Detský koberec cesty SMART 133x165 cm
Detský koberec cesty SMART 133×165 cm

Kam s hračkami

Bojíte sa, kedy zase zakopnete o pohodené drevené kocky? Alebo už ste našli rozsypané lego kocky za postieľkou? Potom je najvyšší čas prísť s jednoduchými úložnými priestormi, kam zvládnu upratať hračky aj tie najmenšie deti.

Reč je o boxoch, ktoré môžu byť plastové, látkové alebo aj drevené. Do detskej izby voľte najlepšie plastové, ktoré sú ľahké a ľahko sa prenášajú. Vyberte ich vo viacerých farbách a opatrené vekami, aby sa dali zaklapnúť a skladať na seba.

Aby steny neostali holé

Koniec izolepám. Dnes už nie sú plagáty spevákov trendy. Namiesto nich víťazia samolepky, ktoré sa na stenu ľahko aplikujú a pri neskoršom odnímaní nezanechávajú stopy.

Samolepiek a fólií na stenu existuje na trhu nespočetné množstvo. V detskej izbe voľte motívy zvieratiek, prírody alebo dopravných prostriedkov. Citáty s kvetinovou výzdobou si užijete skôr vo vstupnej hale.

Maskovací manéver ako bonus

Neustále boje, aby si dieťa pred odchodom do školy ustlalo, nemajú konca? Hostia vám asi do detskej izby chodiť nebudú, ale to vám dobrý pocit z útulnej izbičky nepridá. Potom sa skamaráťte s paravánom. Táto „pohyblivá priečka“ sa jednoducho rozloží a rozdelí priestor na dva. Oddelí spací kútik od zvyšku.

Na trhu existuje celý rad paravánov. Do detskej izby odporúčame štvordielny, ktorého rozmery môžu byť až 160 cm na dĺžku, 180 cm na výšku. Je iba na vás, aký materiál bude obsahovať vnútorný rám. Plexisklo musíte leštiť, látka sa bude musieť prať, plast zase nemusí pôsobiť útulne. Každopádne myslíte na farebnosť, sme predsa v detskej izbičke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *