Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Ilustračný obrázok, zdroj

O pozitívnych účinkoch jedenia ovocia a zeleniny na naše zdravie sa netreba dlho rozpisovať. Každý doktor vám odporučí konzumovať neobmedzené množstvo „nesladkej“ zeleniny a niekoľkých, zvyčajne dvoch až troch, kúskov ovocia denne.

Ilustračný obrázok, zdroj
Ilustračný obrázok, zdroj

Dať si banán, jablko či iný druh ovocia väčšinou nebýva problém. Jeho sladká chuť je rozhodne lákavejšia než chuť zeleniny, s ktorou už to býva v našich jedálničkoch horšie. Jesť každý deň surovú zeleninu po čase jednoducho omrzí. Prečo si ju nepripraviť teda aj na odlišnejší spôsob? K tomu ale potrebujete mať šikovných „pomocníkov“ v kuchyni. Máte ich?

Drobné vychytávky nielen pre zasmiatie

Napadlo by vás, že existujú také vymoženosti ako lúpač hrachu alebo odstraňovač stopiek z jahôd? Bez nich sa v bežnej domácnosti asi zaobídete, ale napríklad odkôstkovač čerešní môže byť nenahraditeľným pomocník v prípade zaváranie vašej väčšie úrody.

Na trhu toho ale existuje oveľa viac. Majú vaše deti radi jablká? Potom si kúpte ich lúpač. Šupka je síce plná vitamínu, ale do jablkového závinu ani detskej výživy sa nedáva. Komu by sa chcelo lúpať niekoľko kilogramov jabĺk?

Tescoma Handy lúpač na jablká
Tescoma Handy lúpač na jablká

Cesnak je síce obľúbenou pochúťkou v rumunských horách, snáď kvôli obávanému upírovi z Transylvánie, ale slovenský cesnak sa čoraz častejšie objavuje aj v našej kuchyni. Olúpať strúčik zvládnete raz dva, ale poriadne nadrviť cesnak napríklad do polievky alebo gulášu už dá zabrať. S lisom na cesnak máte hotovo čo nevidieť.

Začínať deň s koktailom plným vitamínov (smoothie) je aktuálne na vzostupe. Stačí si zaobstarať odšťavovač a ranné hodovania môžu začať.

SENCOR SJE 1055
SENCOR SJE 1055

Sušička zeleniny a ovocia

Chutia vám sušené jablká, ktoré vám ako malému dieťaťu sušila babička? Čo si ich pripraviť doma? So sušičkou potravín to nie je žiadny problém a nepotrebujete ani príliš veľa priestoru. Výhodou dnešných sušičiek je aj to, že sa nemusíte zďaleka obmedzovať len na ovocie a zeleninu. Usušíte tu prakticky čokoľvek – od mäsa cez huby až po bylinky.

Chystáte sa na dlhšiu dovolenku, kde nebudete mať možnosť si nakúpiť ani zájsť do reštaurácie na teplé jedlo? Potom opäť využijete sušičku a pripravíte si porcie nasušených obedov a večerí dopredu. Usušenú zmes potom zalejete horúcou vodou, počkáte pár minút a teplé jedlo je pripravené na podávanie. Navyše sušená zmes zaberie oveľa menej miesta vo vašej batožine.

Scarlett SC 421 biela
Scarlett SC 421 biela

Pri nákupe sušičky sa pozerajte, koľko sád môžete umiestniť dovnútra. Už nie je žiadnou výnimkou zakúpiť sušičku aj s piatimi roštami. Na každom si tak pripravíte iný typ potraviny. Čo viac, pokrmy pripravené na sušičke sú oveľa zdravšie ako zakúpené už usušené. Sami si totiž môžete ovplyvniť, koľko cukru dáte do sušeného ovocia a ako moc osolíte nasušené mäso.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *