Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Pozeráte sa niekedy na svoju spálňu s pocitom, že jej niečo chýba? Máte chuť osviežiť jej zariadenie a štýl, no neviete, ako na to? V tomto článku vám prinášame niekoľko efektívnych tipov priamo od moderných dizajnérov.

Vytvorte pohodlné sedenie

Hlavnou funkciou spálne je oddych a relax. Ak vám to, samozrejme, priestor vašej spálne dovolí, doplňte ju sedením. Súčasťou mnohých spální je dnes stôl pre prácu. Namiesto kancelárskej stoličky však môžete použiť dizajnérsky prívetivejšie sedenie. Napríklad použitím taburetu a jeho zasunutím pod stôl zároveň ušetríte miesto.

Skúste svoju spálňu doplniť o pohodlné kreslo. Jeho vhodnou alternatívou je sedací vak. Ten je omnoho skladnejší a flexibilnejší. Interiéroví dizajnéri tiež odporúčajú pridať čalúnenú leňošku na koniec postele. Dbajte však na to, aby bola nižšia a kratšia než posteľ. Tá vďaka tomu získa nový šmrnc.

Čo je základom útulnej atmosféry?

Predstavte si, ako ráno vstanete z vyhriatej postele a položíte nohy na chladnú podlahu. A teraz si vybavte pocit ktorý prežijete postavením sa na príjemný a pohodlný koberec. Presne tak, bez koberca sa v spálni nezaobídete.

Ak aj uprednostňujete napríklad parkety, použitie menšieho koberca pod posteľou spraví výrazný rozdiel. K spálni sa výborne hodia koberce s dlhým vlasom. Vyskúšať však môžete aj štýlové koberce s rôznymi motívmi a kratším vlasom.

S výberom koberca sa často spája množstvo otázok. Akú veľkosť si mám vybrať? Kam ho mám umiestniť? Podľa dizajnérov by ste sa mali sústrediť na jeho používanie. Ak sa teda rozhodnete pre umiestnenie koberca pod posteľou, ten vôbec nemusí siahať až pod nočné stolíky. Dôležitá je plocha v okolí postele, po ktorej budete kráčať.

Nevyhnutný nočný stolík

V prípade nočného stolíka odporúčajú dizajnéri aspoň jeden šuflík. Ten sa stáva diskrétnym priestorom pre odloženie vecí. Zbavíte sa tak neporiadku na stolíku, ktorý pôsobí rušivo. Pre rýchly prístup k tým najpotrebnejším predmetom môžete používať otvorenú policu pod šuflíkom.

Ak vám priestor nedovolí použiť totožný pár nočných stolíkov, nevadí. Pokiaľ je to však možné, nočný stolík môžete na opačnej strane vyrovnať vysokou lampou. Nočný stolík je tiež skvelým miestom pre ďalšie doplnky. Nepreháňajte to však s ich množstvom. Snažte sa byť minimalistickí.

Štýlová nočná lampa s kopou kníh alebo vintage hodiny s vázou kvetov vám pomôžu s vytvorením atmosféry. Menšie predmety môžete uložiť do dekoratívnej krabičky umiestnenej na stolíku.

vidaXL Hnedé nočné stolíky, 2 ks, masívne borovicové drevo, 40x30x61 cm
vidaXL Hnedé nočné stolíky, 2 ks, masívne borovicové drevo, 40x30x61 cm

Ďalšie detaily

Poriadnu dávku sexepílu vašej spálni dodá jemné osvetlenie. Ideálne, ak v spálni môžete pracovať s jeho intenzitou a stlmiť svetlá. Príťažlivú atmosféru tiež vytvoríte pomocou viacerých svietnikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *