Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Neutrálne prírodné odtiene nikdy nič nepokazia, práve naopak. Prírodné farby a materiály dokážu do každej miestnosti vniesť útulnú a pohodovú atmosféru, vďaka ktorej môže byť spálňa moderná a nadčasová aj bez luxusných a drahých doplnkov.

Poradíme vám, ako si ju zariadiť vkusne, prakticky aj moderne.

Drevené postele musia byť v centre pozornosti

V spálni hrá hlavnú úlohu jednoznačne posteľ. Práve preto by mala byť tým prvým kusom nábytku, ktorý sa v tomto priestore ocitne. Moderné drevené postele budú v dokonalom súlade s prírodným dizajnom aj aktuálnym štýlom. Posteľ z dreva totiž nemusí pôsobiť len klasickým a ťažkopádnym dojmom.

Ground Picture/Shutterstock.com

Moderné postele, či už z drevotriesky alebo masívneho dreva, s minimalistickým dizajnom sú ako stvorené do modernej spálne. Vybrať si môžete prírodné odtiene dubu, orechu či borovice, ale aj morenie bielou či sivou farbou. Drevené postele tak majú mnoho podôb a niektorá z nich sa určite hodí aj do vašej spálne.

Z praktického hľadiska je dobré zvážiť, či potrebujete posteľ s úložným priestorom alebo bez neho. Posteľ na nožičkách umožňuje prúdenie vzduchu pod ňou a dôležité vetranie matraca, čo obmedzuje vznik plesní a tvorbu roztočov v matracoch.

V jednoduchosti je krása

V spálni to platí obzvlášť, takže by nemala byť preplnená nábytkom, dekoráciami ani byť príliš farebná. K posteli samozrejme patria nočné stolíky, v spálni môžete mať aj štýlové komody alebo šatníkové skrine, prípadne policu alebo regál na knihy.

Dominantné farby by nemali byť viac ako dve, zvoliť si môžete napríklad prírodné drevo s bielou alebo sivou farbou. Ak si predsa len chcete do spálne vniesť trochu viac pestrosti, spravte tak pomocou doplnkov ako prehoz na posteľ, dekoračné vankúše či farebné vonné sviečky.

New Africa/Shutterstock.com

Myslite aj to, že veľké plochy, teda podlahy a steny by mali byť v neutrálnych prírodných farbách. Pre ozvláštnenie interiéru sú ideálne obklady na stenu, napríklad z imitácie dreva, tehly alebo decentná tapeta, ktorou ozdobíte jednu stenu.

Keď musí byť spálňa multifunkčná

Nie vždy je možné spraviť si zo spálne miesto určené výhradne na relax a spánok. Ak do nej potrebujete umiestniť pracovný stôl vyberte si taký, ktorý splynie s ostatným nábytkom. Nezáleží na tom, či si potrebujete rozložiť notebook, pretože ste na home office alebo sa venovať svojmu koníčku. Pracovná časť by mala byť čo najmenej rušivá.

Všetky veci, ktoré do spálne za bežných okolností nepatria, sa snažte uložiť na jedno miesto, aby neboli rozťahané po celej miestnosti. Z tohto hľadiska sú vhodnejšie pracovné stoly s úložnými priestormi, úložné kontajnery pod stôl sa dajú kúpiť aj samostatne. Viac pracovného aj úložného priestoru získate s rohovým stolom. Pokiaľ máte možnosť oddeliť pracovnú časť posuvnými dverami, priečkou alebo aspoň paravánom, určite tak spravte. Takto zariadená spálňa vám poskytne na relax potom ideálne podmienky.