Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Cítiť sa naozaj doma tam, kde bývame, to si želá každý z nás. Nie vždy je ale ľahké to docieliť. Vybaviť si domácnosť tak, aby zodpovedala našim požiadavkám po komforte a zároveň bola pokojným miestom pre odpočinok, to je oriešok, ktorý ale aj vy môžete rozlúsknuť. Mať svoje príjemné „doma“, do ktorého sa tešíte z práce alebo pokojne z dovolenky, to stojí za to úsilie, ktoré do zveľaďovania kladieme. Aby sme vám vyšperkovanie vášho bývania zjednodušili, máme pre vás tentokrát hneď 10 tipov, ktoré vám pomôžu váš byt alebo dom zútulniť.

Inšpirácia obývačka od Biano
Inšpirácia obývačka od Biano

1. Drevo

Jedným zo základných prvkov, ktoré doma vytvárajú príjemné teplo, je drevo. Tento prírodný materiál donesie do domu úžasnú pretepľujúcu energiu. Aké doplnky z dreva voliť? Moderné sú napríklad opracované vetvy. Tie môžete jednoducho použiť ako vešiak do predsiene alebo na uteráky do kúpeľne, tiež sú skvelé len ako ozdoba na stenu alebo do kúta, kde pestujete zeleň. Dreva sa nemusíte báť, vyzerá skvele snáď všade a nemusíte byť zrovna interiérový designer, aby ste ho vhodne umiestnili tam, kde sa ním budete kochať vy i vaše návštevy. Ďalšími spôsobmi využitia dreva v interiéri sú napríklad neopracované vyrezávané misy, surové drevené hodiny alebo pne, ktoré môžete využiť ako odkladací stolík. Drevo okrem tepla dodá vašej domácnosti punc originality.

2. Fotografie

Fotografie v rámčekoch alebo rámoch môžu slušne vyzdobiť prázdnu stenu. Pokiaľ máte vydarené fotografie z ciest alebo inak zachytené okamihy s rodinou a priateľmi, môžu byť skvelým doplnkom, ktorý vás donúti sa usmievať, kedykoľvek pôjdete okolo. Výhodou je, že ak nechcete, aby fotografie videli prichádzajúce návštevy, môžete si ľahko vytvoriť súkromnú fotostenu napríklad v spálni. Je teda na vás, či skrášlite napríklad predsieň alebo si svoju rodinu vystavíte nad posteľ či pracovný stôl. Fantázii sa medze nekladú a existuje niekoľko variant, ako fotografie vystavovať. Či už zvolíte malé rámčeky alebo umeleckú koláž, budete sa zaručene cítiť doma.

3. Kvety

Zeleň upokojuje, pomáha dotvoriť zabývaný a útulný dojem a v žiadnej domácnosti by nemala chýbať. Výhodou kvetín bezpochyby je, že s nimi môže pracovať začiatočník aj skúsený pestovateľ, stačí sa poradiť napríklad v kvetinárstve. Kvety neodporúčame vo väčšom množstve umiestňovať do spálne, no môžete ich využiť všade tam, kde máte dostatok denného svetla a kde vám urobia radosť. Rozmiestnenie kvetov je moderné ako v minimalistickom štýle, kedy vám izbu rozjasní napríklad len jedna masívna rastlina, tak aj v štýle džungle, kedy sú rastlinky zámerne akoby ledabolo umiestnené nahusto v jednom kúte. Zvoľte si štýl, ktorý vám vyhovuje a ktorý doladí štýl vašej domácnosti.

4. Osvetlenie

Večerné osvetlenie dokonale pridá na útulnosti – ak viete, po akom siahnuť. Veľmi príjemné sú tlmené svetlá, zvyšok je opäť na vás. Byt zútulnia tak stojacie lampy, ktoré môžu byť podľa vášho vybavenia buď moderné, retro alebo prírodné, ako aj lustre, ktoré zoženiete v industriálnom štýle, ratanové alebo i papierové. V osvetlení sa fantázii medze nekladú. Môžete si kúpiť dizajnový kúsok, ktorý aj cez deň bude pôsobiť zaujímavo. Často však na ozajstné skvosty narazíte práve v rôznych bazároch. Trik? Trendom sú visiace žiarovky, ktoré môžete omotať na drevený trám, ktorý pripevníte lanami k stropu – máte dizajnový kúsok a čo viac, z vašej dielne!

Globo Globo 58227C - Stojanová lampa NEWCASTLE 1xE27/40W/230V GL4198
Globo Globo 58227C – Stojanová lampa NEWCASTLE 1xE27/40W/230V GL4198

5. Koberčeky

Behúne sú v kurze – malé, veľké, farebné, umelé, prírodné, čokoľvek si len prajete. Ak premýšľate, aké koberce nakúpiť, verte, že vždy nemusíte mať všetko prísne zladené. Čo perfektne rozbije chladnejší dojem moderného bytu alebo domu ako prvok, ktorý má inú farbu, než všetko ostatné. Nebojte sa odlíšiť jeden koberec od všetkých ostatných, hoci nebude s ničím ďalším ladiť.

6. Prehozy a plédy

Je úplne jedno, či máte minimalistickú domácnosť alebo naopak. Vhodne vybraný a umiestnený prehoz vytvára dojem odpočinkovej zóny. Okrem toho, že vyzerajú príjemne na pohľad, sú tiež praktickým pomocníkom na chladnejšie večery. Prehozy alebo plédy sú k dostaniu v rôznych farbách, prevedeniach, štýloch a majú mnohostranné využitie. Sú ideálnym doplnkom ku kreslu, ku kuchynskej lavici, k pohovke alebo len tak cez posteľ. Skúšajte, kombinujte, hrajte sa.

7. Tapety

Tapetovaniu sa dnes nemusíte vyhýbať. V ponuke je mnoho druhov špeciálnych samolepiacich tapiet, ktoré s trochou zručnosti zvládne naniesť na stenu takmer každý. Ak máte odvahu experimentovať, vyberte si tapetu, ktorou ozdobíte pokojne len jednu stenu vášho obydlia. Vzorovaná tapeta oživí ráz izby alebo dodá farby inak jednotvárnym stenám. Kto je ešte odvážnejší, ten nemusí voliť tapetu, ale môže si niektorú zo stien pomaľovať. Váš domov tak získa patinu individuality.

8. Hojdanie

Hojdacie kresielka, stoličky, závesné hojdačky. Nevieme ako u vás, ale u nás rozhodne hojdanie v relax zóne nesmie chýbať. Hojdacie kreslo pri krbe, nič útulnějšieho snáď už ani nepoznáme. Hojdať sa môžete v domčeku aj v byte. Hojdacie kreslo stačí doplniť kožušinkou a je to – máte doma zas o niečo útulnejšie. Hojdacie kreslá už nie sú len drevené, ale aj kovové alebo v moderných tvaroch a dizajnoch. Hojdať sa tak môžete pokojne aj vo veľmi modernom prostredí, ktoré doplníte špecifickým nadčasovým kúskom. Obľúbené sú tiež závesná kresielka v štýle hamak, ktoré majú látkový sedák a pôsobia tak nejako – ledabolo a plážovo. Sú vhodné na umiestnenie von aj dovnútra.

Interiérové hojdacie kreslo Swingy In Mystic, červené
Interiérové hojdacie kreslo Swingy In Mystic, červené

9. Staré – dobré

Nebojte sa sem tam zrenovovať nejaký starý kúsok, ktorý nájdete napríklad na povale. Stará truhla miesto bielizníku zaujme a vyzerá naozaj skvelo. Starý šijací stroj možno zase s trochou tej fantázie použiť ako stolík pod notebook a staré stoličky môžete natrieť, vybrať každú inú, a oživiť tak jedáleň. So starými vecami to nemusíte preháňať, častokrát stačí jedna jediná opravená vec, ktorá skrášli vašu domácnosť. Pokiaľ nepatríte medzi reštaurátorov, nevadí – hotové a upravené kúsky si môžete priamo kúpiť. Taká skriňa v štýle Provence …

10. Dekorácie

Na záver sú tu dekorácie. S dekoráciami sa to nemusí preháňať, ale pár šikovných kúskov sa nestratí. Medzi dekorácie, ktoré by v útulnom bývaní nemali chýbať, patria rozhodne sviečky. Sviečky sú nielen ozdobou, ktorá poukazuje na to, že ste zabývaní, ale tiež prinášajú obľúbené relaxačné príjemné svetlo či dokonca vôňu. Môžete tiež zvoliť vhodnú sochu, z materiálu, ktorý je vám príjemný a v prevedení, ktoré o vás opäť niečo vypovie. K dekoráciám radíme aj obrazy – tie tiež odhalia vaše umelecké cítenie a dodajú úplne nový ráz prázdnej stene. Takže na záver – hoci doba praje minimalistickému štýlu bývania, aj v minimalizme môžete zvoliť jeden alebo dva prvky, ktoré naznačia, že ste doma. Nezabudnite všetko vyberať tak, aby ste sa doma cítili predovšetkým vy sami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *