Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Hľadáte pre váš dom funkčný tieniaci prvok, ktorý by vytvoril clonu ostrým slnečným lúčom? Objavte výhody tzv. slnolamov. Tie dokážu ochrániť vnútro domu nielen pred svetlom, ale aj pred nežiadúcou horúčavou.

Ilustračný obrázok – zdroj

Priame slnečné lúče dokážu nielen v priebehu parného leta znepríjemniť pobyt v dome. Komfort s množstvom priamo dopadajúceho svetla a vzrastajúcim teplom v interiéri klesá, a preto je nutné vytvoriť slnku prekážku. Slnolam predstavuje tieniacu konštrukciu, ktorá je nainštalovaná priamo na fasádu s oknami či dverami. Aké sú hlavné výhody slnolamov?

1. Vysoká odolnosť

Rôzne plachty a striešky pri použití v exteriéri trpia. Slnolamy sú na pobyt v nehostinných podmienkach dokonale pripravené. Môžu sa pochváliť naozaj vysokou odolnosťou voči rozmarom počasia od slnka po mráz a sneh. V drvivej väčšine prípadov je slnolam vyrobený z extrudovaných hliníkových profilov, čo v praxi prináša odolnosť voči korózii a stálosť vzhľadu. Výhodou je tiež fakt, že hliník je ľahký. Konštrukcia nie je zbytočne robustná a nezaťažuje dom.

2. Tieň pre celý dom

Keď potrebujete vyrobiť tieň na záhrade či terase domu, stačí vám na to väčší slnečník. Ako ale zakryť celú stenu domu? Áno, odpoveďou sú práve slnolamy. Ich výhodou je možnosť inštalácie tak, aby tienili naozaj veľkú plochu. Zatienenie celej domovej steny vám prinesie oveľa lepší výsledok. Nič vám však nebráni využiť slnolam iba na časť múru. Príkladom môže byť zatienenie úseku, kde sa nachádzajú okná a dvere.

3. Ochrana pred teplom

Spoločne so svetlom sa do vášho bývania dostáva tiež teplo. V letných mesiacoch sa v niektorých domoch stáva pobyt veľmi zložitý, nehovoriac o prípadoch, keď je dom nesprávne natočený na svetové strany. Napríklad spálňa orientovaná na juhozápad je naozaj nevyhovujúca, pretože sa prehrieva a je v nej na spanie nepríjemné horúco. Slnolam našťastie chráni nielen pred svetlom, ale aj pred nárastom teploty.

4. Jednoduchá inštalácia

Inštalácia slnolamu býva väčšinou veľmi jednoduchá. Materiál jednotlivých lamiel je ľahký, čo garantuje ľahkú manipuláciu. Možnosť dodatočnej inštalácie k už existujúcej stavbe pochopiteľne nechýba. Akonáhle je raz slnolam nainštalovaný, je prakticky bezúdržbový.

5. Moderný vzhľad

V prípade správneho výberu sa slnolam stáva zaujímavým dizajnovým prvkom, ktorý dodá vášmu domu naozaj originálny a moderný vzhľad. Nemusíte sa nutne držať toho, aby jeho farba zodpovedala farbe fasády. V dnešnej dobe máte na výber z veľkého množstva farieb a štruktúr povrchu slnolamov.

Ilustračný obrázok – zdroj

Návrat ku komfortu bývania

Ak vás trápia prehrievania interiéru, je slnolam presne tým, čo hľadáte. Prepustí toľko svetla, koľko si budete priať. Vyzerá moderne, nemusíte sa o neho starať a nevytvára záťaž na statiku budovy. Slnolam ako tieniaca konštrukcia funguje skrátka na jednotku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *