Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Súčasťou zdravého životného štýlu je kvalitný spánok, ktorého sa nie každému dostane. Nemusíte meniť posteľ, aby ste sa konečne vyspali. Niekedy stačí vymeniť matrac – a spánok sa zmení. Pretože vybrať ten pravý nie je vždy jednoduché, prinášame ich základné rozdelenie.

Ako vybrať správny matrac? Predsa podľa vašich potrieb. Trpíte bolesťami chrbta? Preferujete mäkšie alebo tvrdšie matrace? Vyberte si taký, ktorý zabezpečí nerušený spánok.

Zdravotné matrace

Ak vás často bolí chrbát alebo krčná chrbtica, potom môže byť príčinou aj zlý výber matraca. V tomto prípade odporúčame vyskúšať ortopedický matrac. Zdravotný matrac je prispôsobený ľudskému telu tak, aby zmiernil bolesti chrbta a predišiel ich ďalšiemu vzniku. Práve preto kopíruje tvar ľudského tela a chrbtice. Nie je úplne tvrdý, ale ani mäkký. Ak sa rozhodnete práve pre tento matrac, nezabudnite váš výber riadiť tiež ďalšími aspektmi, ako sú materiál, výška alebo hypoalergénne vlastnosti. Posledným kritériom výberu by nakoniec mala byť nosnosť, aby zdravotný matrac naplnil vaše očakávania a splnil svoju funkciu.

matrac_pamäťová pena_latex
Materasso Slovakia, s.r.o. Matrac Antibakterial bio-ex latex, 85x200cm, T4, Latex, Rolovaný

Matrac pre osoby pripútané na lôžko

Znížená pohyblivosť osôb vypovedá o veľa času strávenom na lôžku. V takýchto prípadoch je nesmierne dôležitý výber vhodného matraca s ohľadom na komfort. Matrac pre osoby pripútané na lôžko by okrem pohodlia mal aj predchádzať vzniku preležanín. Ideálnaje teda kúpa antidekubitného matraca. Okrem antidekubitného povrchu býva poťah tiež prateľný, nechýba ani ortopedický profil. Ak investujete do tohto matraca s ohľadom na nosnosť a potreby ležiaceho, zaistíte mu nielen komfortný spánok, ale aj príjemný odpočinok vo chvíľach, kedy nespí.

Detské matrace

Zdravý spánok je dôležitý nielen pre dospelých, ale aj pre najmenších. Či už vyberáte matrac bábätku alebo väčšiemu dieťaťu, opäť vyberajte podľa jeho vlastností. Matrac s prívlastkom detský je prispôsobený detskému telu, bez toho, aby dieťatko prišlo o podporu chrbtice. Vhodný je prateľný poťah matraca. Samozrejmosťou by mali byť hypoalergénne vlastnosti. Nebojte sa k nákupu prizvať deti, ktoré často samy spoznajú, ktorý matrac je najvhodnejší.

Matrace pre seniorov

V staršom veku majú ľudia problémy s nerušeným a kvalitným spánkom. Pre staršie osoby je matrac dôležitý – mal by zodpovedať veku a telesným dispozíciám. Matrac pre seniorov môže byť vyšší, aby uľahčil vstávanie. Na kúpu sa ponúka matrac z pamäťovej peny, tá by však v ideálnom prípade mala patriť na vyššiu posteľ. Jedine tak bude môcť senior vstávať pohodlne a bez zbytočnej bolesti.

matrac_zdravotný
Materasso Slovakia, s.r.o. Swiss Flex, 180x200cm, Rolovaný

Matrac pre alergikov

Nielen pre alergikov sú určené už spomínané hypoalergénne matrace. Sú vyrobené z materiálu, ktorý nie je vhodný pre roztoče a baktérie. Hypoalergénne matraca sú správnou možnosťou pre všetkých. Vyberať môžete z prírodných alebo syntetických materiálov.

Matrace pre dospelých

Ak hľadáte toho správneho spoločníka pre váš spánok, nebojte sa skúšať rôzne matrace. Zvoľte si tuhosť, ktorá vám vyhovuje. Ak starý matrac spĺňala vaše požiadavky, potom sa môžete riadiť jeho vlastnosťami. A aká je najlepšia možnosť? Ortopedický matrac predíde budúcim bolestiam chrbta – investícia do zdravia a spánku sa jednoznačne oplatí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *