Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Každý oslavuje ukončenie starého roka svojím spôsobom. Niekomu stačia programy v televízii a iní ľudia zas vyhľadávajú väčšiu spoločnosť a bujaré zábavy. Nech už patríte do akejkoľvek skupiny, mali by ste sa držať tradícií a zvykov, ktoré vám prinesú do nového roka šťastie a zdravie.

Zdroj:shutterstock.com

Ľudia sa rozdeľujú do dvoch veľkých skupín. Jedna z nich sa drží starých povier a tradícií a naopak, tá druhá ich úplne ignoruje. Samozrejme, nie vždy treba veriť všetkému, no ak sa dlhé roky traduje nejaká povera, mali by ste jej aspoň skúsiť dôverovať. Ak si chcete zabezpečiť zdravie na najbližších 365 dní, držte sa toho, čo sa na Nový rok nesmie. Takéto povery sa tradujú už z minulosti, kedy ich ľudia dodržiavali, samozrejme, o čosi viac. 

Dodržiavajte tieto zvyky

Je pochopiteľné, že nie všetci ľudia veria starým poverám. Vo väčšine prípadov ich dodržiavajú práve tie staršie vekové kategórie. Avšak, ak sa k nim chcete pridať, máte tú možnosť. Popíšeme vám základné zásady, čo sa nesmie robiť na Nový rok. Teda, chcete mať rok plný šťastia, lásky a radosti. 

Koho pustíte prvého dnu?

Chodia aj k vám na Nový rok návštevy? K tomu taktiež patria isté zásady a zvyky. Napríklad, ako prvý by mal dovnútra vstúpiť zdravý mladý muž. Hovorí sa, že potom budete mať šťastie a bude sa vám dariť po celý rok. 

Zdroj:shutterstock.com

Náš tip: Určite ako prvú nepúšťajte dnu starú ženu ani chorého človeka. Mohli by vám totiž priniesť nešťastie. Keďže túto poveru pozná veľká časť populácie, určite sa nemusíte hanbiť za to, ak to vašim blízkym rozumne vysvetlíte. Veríme, že sa neurazia.

Dávajte si pozor na to, čo jete

Akú hostinu máte a čo sa nesmie jesť na Nový rok? Na stole by vám totiž nemalo chýbať pečené prasiatko. To vám totiž môže priniesť šťastie. Určite vylúčte hydinu, ktorá lieta. Mohol by vám totiž kvôli tomu uletieť majetok a šťastie. Vyhýbajte sa tiež rybám. Hovorí sa, že vám môže šťastie na ďalší rok odplávať. 

Nezabúdajte: Veľa ľudí si na Nový rok zvykne robiť aj šošovicovú polievku. Traduje sa, že prináša úspech a množstvo peňazí na ďalšie mesiace. Okrem iného, takéto jedlo vám môže podľa povier priniesť aj zdravie počas celého roka.

Na Nový rok majte upratané

Aj napriek tomu, že by ste na Nový rok nemali vynášať smeti ani upratovať domácnosť, mali by ste mať vo vašom príbytku čisto. Ak by tomu tak nebolo, mohli by ste si vyveštiť chorobu a nešťastie na ďalší rok. 

Vedeli ste, že na Nový rok by ste nemali prať ani vešať prádlo? Mohlo by vám to priniesť nešťastie. Ak sa vám niečo roztrhlo, šitie si nechajte na neskôr. Ak by ste niečo v tento deň šili, sliepky vám nebudú znášať vajcia. Upratovanie a podobné činnosti si tak určite nechajte na iný deň.

Zdroj:shutterstock.com

Spory by ste mali mať vyriešené

Do Nového roka by ste mali vstupovať s čistou mysľou a vyriešenými spormi. Ak s niekým máte nejaký konflikt, ktorý sa dá vyriešiť, pokúste sa o zmierenie. To platí aj v prípade, že ste niekomu počas roka požičali. Či už ide o financie, alebo nejakú vec, mal by vám to čím skôr vrátiť. Prvého januára by totiž mali byť všetky veci na svojom mieste.

Ako na Nový rok, tak po celý rok…

Nie nadarmo sa hovorí, že ako na Nový rok, tak po celý rok. Čo to však v skutočnosti znamená? Celý deň by ste mali mať dobrú náladu a nevyvolávať žiadne konflikty. Zároveň je fajn, ak robíte to, čo vás najviac baví. Pokiaľ to je možné, dajte si od práce v tento deň oddych. Venujte sa len vašej rodine, blízkym a priateľom. Samozrejme, nemusíte celý deň len sedieť na gauči pred televíziou. Neváhajte si spolu zahrať spoločenské hry a zabaviť sa. Určite vám neuškodí ani prechádzka v prírode a čerstvý vzduch. Práve naopak. Do Nového roka sa tak vyberiete s čistou mysľou.