Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Láka vás predstava, že ako jedna rodina zasadnete k spoločnej večeri? V tom prípade budete potrebovať poriadny jedálenský stôl, pri ktorom sa pohodlne usadia všetci stravníci. Pozrite sa na to najdôležitejšie, čo zohľadniť pri jeho výbere.

Moderná jedáleň v škandinávskom štýle, zdroj

Jedálenský stôl je nielen miestom pre rodinné hodovania, ale tiež centrom ďalšieho diania v domácnosti od plánovania dovolenky po oslavu narodenín. Ako jeden z najdôležitejších kusov nábytku by mal byť dostatočne veľký a reprezentatívny. Sadať k nemu budete nielen s celou rodinou, ale aj s priateľmi a návštevami.

Miesto pri stole pre všetkých

Už dávno neplatí, že jedálenský stôl patrí iba do jedálne a musí mať obdĺžnikový tvar dosky. Miesto si dokáže nájsť aj v obývacej izbe či kuchyni. Pri výbere by ste tak vždy mali v prvom rade zvážiť, kam chcete stôl umiestniť. Zistíte tak, ako môže byť maximálne veľký a aký tvar dosky zvoliť. V niektorých prípadoch bude potrebné stôl prisunúť k stene, čo nie je až tak zásadný problém, ak sa tým nepripravíte o viac miest na sedenie.

Ak nemáte u vás doma príliš miesta na veľký stôl, ale zároveň viete, že bude potrebné čas od času usadiť viac ľudí, môže pre vás byť veľmi zaujímavým riešením rozkladací stôl. Ten dočasne rozložíte iba vtedy, keď potrebujete viac miest na sedenie. Rozložiteľnou konštrukciou sa nechvália len hranaté stoly, ale tiež stoly so zaoblenou či atypicky tvarovanou doskou. Pred výberom sa vždy informujte, akým spôsobom je rozkladanie riešené. V niektorých prípadoch sa jedná o celkom zdĺhavý a náročný proces. Každý človek pri stole by mal mať pre seba na šírku aspoň 60 cm.

Jedálenský rozkladací stôl ALANTIS 160-220 cm – biela

Pokojne ako kráľ Artuš s rytiermi

Okrúhle alebo oválne jedálenské stoly sú pri výbere často prehliadané s odôvodnením, že nie sú príliš praktické. V skutočnosti to tak rozhodne nie je a o možnostiach využitia viac než tvar dosky rozhoduje umiestnenie stola. Naopak možno povedať, že okrúhly jedálenský stôl má pre stolovanie celý rad výhod. Nikdy sa nebudete hádať, kto bude sedieť v čele. Jedlo môžete prestrieť priamo na stred, takže na neho všetci dosiahnu. Všetci na seba skvele vidia a každý sa môže baviť s každým. Opomenúť nemožno ani určitý pocit rovnosti.

BARON Jedálenský stôl okrúhly 150×150, indický palisander

Vhodný materiál jedálenského stola

Nie je ťažké zhodnúť sa na tom, že jedálenský stôl by mal niečo vydržať. Medzi najobľúbenejšie materiály patrí drevo a sklo. Keď má drevo správnu povrchovú úpravu, je jeho údržba maximálne jednoduchá. Rovnako tak možno pochváliť dlhoročnú odolnosť. Pri skle platí, že by malo byť schopné prežiť pohyb tanierov a príborov bez viditeľných škrabancov. Ochranou stola a spestrením interiéru sa stane pestrý obrus.

Možnosti pri výbere jedálenského stola sú naozaj široké, a preto sa rozhodne nevyplatí výber uponáhľať. Stôl väčšinou nevyberáte len pre seba. Neprehliadajte vyššie spomínané tipy a budete sa u neho spoločne s ďalšími členmi rodiny cítiť skvele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *