Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Najintímnejšia a najosobnejšia miestnosť v každej domácnosti. Hovorí sa, že by do nej nemala vstupovať žiadna návšteva. Presne tak, reč je o spálni. Poradíme vám, ako si ju zariadiť v modernom štýle. Samozrejme, s ohľadom na to, aby ste sa v nej cítili príjemne za každých okolností.

Zdroj:shutterstock.com

Prečo práve moderná spálňa?

Pravdaže, každému sa páči niečo iné, resp. nedá sa vždy vyhovieť všetkým. Nasledujúce riadky by však mali zaujať tých, ktorí inklinujú k moderne zariadeným domácnostiam. Výhodou takto zariadených izieb je často ich jednoduchosť, svetlosť či vzdušnosť. Moderné domácnosti nehýria zbytočnými predmetmi. Práve naopak, v mnohých prípadoch sa hrajú s nezaplneným priestorom, ktorí dodáva svojim obyvateľom pocit nespútanosti.

Ako zariadiť modernú spálňu?

Neexistuje žiadny „tabuľkový recept“ na zariadenie modernej spálne. Môžete sa totiž stretnúť s viacerými modernými štýlmi, z ktorých každý je iný a pritom má stále niečo do seba. Nehovoriac o tom, že moderné spálne sa môžu od seba líšiť farbami, vybavením či doplnkami.

Minimalistický, škandinávsky alebo iný štýl?

V prvom rade, vo vašej spálni by ste sa mali cítiť príjemne vy, resp. vy a vaša polovička. Len vy teda budete vedieť, ktorý štýl bude pre vás tým pravým orechovým. S výberom vám však môžeme aspoň trochu pomôcť.

V súčasnosti sú veľmi populárnymi moderné spálne v škandinávskom štýle. Dominujú im biele farby, ktoré bývajú dopĺňané o drevo vo svetlých odtieňoch. A nechýba ani nábytok na tenkých drevených nožičkách – napríklad posteľ, skriňa či nočné stolíky – často položený na koberčekoch.

Náš tip: Viete, ako vybrať tú správnu posteľ pre kvalitný spánok? Zorientujte sa v roštoch, veľkostiach a základných materiáloch a typoch.

Zdroj:shutterstock.com

Nemalej obľube sa tešia aj moderné spálne v minimalistickom štýle. Základom takýchto spální je pravidlo: použiť pri zariaďovaní len to nevyhnutné. To znamená, že v minimalistickej spálni bude posteľ s nočnými stolíkmi, skriňa (ideálne vstavaná, ktorá šetrí priestor) – a to je asi tak všetko. Samozrejme, s nadhľadom. Minimalistickú spálňu môžete doplniť o jemné záclony a závesy, dizajnové vankúše či svietidlá podľa vašej chuti.

Keď vám nevonia ani jeden z týchto štýlov, možno na vás urobí väčší dojem spálňa v boho štýle, prípadne provensálska alebo rustikálna spálňa.

Náš tip: Modernú spálňu si môžete zariadiť napríklad aj v udržateľnom štýle. Bude tak plná prírodných materiálov, ktoré nielenže prispejú k vášmu komfortu, ale ešte k tomu podporia šetrný prístup k našej planéte.

Jemné alebo výrazné farby?

Aktuálne interiérové trendy naznačujú, že moderná spálňa by mala byť ladená skôr v jemných farbách. V dnešnej dobe sú najpopulárnejšími decentné pastelové farby, no nič nepokazíte ani s jemnou krémovou, béžovou, smotanovou, žltou či sivou. A stávkou na istotu je aj nestarnúca a stále moderná biela farba.

Zapamätajte si: Ak sa však lepšie cítite v priestoroch s výraznými farbami, ako napríklad modrá či zelená, smelo do toho. Moderná spálňa môže mať aj takúto podobu.

Po akých materiáloch siahnuť?

Medzi najmodernejšie interiérové trendy, ktoré zasahujú nielen spálne, patrí kombinovanie masívneho dreva a kovu. S takýmito prvkami sa môžete stretnúť napríklad pri posteliach alebo inom nábytku vhodnom do spální. A aby sme nezabudli, veľkej popularite sa dnes teší aj kombinovanie matných a lesklých povrchov.

Zdroj:shutterstock.com

Na aké doplnky a vybavenie nezabudnúť?

Súčasťou modernej spálne by mali byť aj vhodne zvolené interiérové doplnky, ktoré prispejú k dokonalému spánku. Síce sme o čosi vyššie písali, že napríklad taká minimalistická spálňa si vystačí len s tým najdôležitejším, no aj do nej si môžete bez obáv umiestniť decentné nočné alebo stojace lampy. Oceníte ich najmä pri večernom debatovaní alebo čítaní. Odporúčame predovšetkým čierne, biele či zlaté farebné prevedenia.

A nezabúdajte ani na moderné vybavenie. Koniec koncov, keď moderná spálňa, tak aj moderná výbava. Menovite by sme mohli spomenúť napríklad vonkajšie žalúzie či klimatizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *