Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Všade dobre, ale v prírode najlepšie? Preneste si ho domov, konkrétne do spálne, kde vám udržateľné materiály vytvoria príjemnú atmosféru, ktorá vás povzbudí k načerpaniu nových síl. Ako na to?

Foto: Shutterstock.com

Prírodné materiály, kvety, upcyklácia. Takto by sa dal zhrnúť udržateľný život. Výhodou tohto štýlu je, že je šetrný k prírode a vďaka použitiu prírodných materiálov je aj veľmi nadčasový. Budúcnosť spočíva v neplytvaní.

Posteľná bielizeň vyrobená z udržateľných materiálov

Najdôležitejšou vecou v spálni je, samozrejme, posteľ s matracmi. A k nim neodmysliteľne patrí aj prehoz s posteľnou bielizňou. Zabudnite na syntetické vlákna a vyberte si prírodné. Prírodné vlákna výborne odvádzajú vlhkosť a pri správnej starostlivosti vydržia naozaj dlho. Vyberte si radšej posteľnú bielizeň s ekologickým certifikátom a vyššou gramážou, ktorá zaručí, že vydrží mnoho pracích cyklov.

Ak chcete staviť na prirodzený vzhľad svojej spálne, určite by ste nemali vynechať ľanovú posteľnú bielizeň, ktorá odvádza pot, je prirodzene antibakteriálna a vhodná pre alergikov. Medzi jeho ďalšie výhody patrí schopnosť termoregulácie – budete sa v ňom cítiť pohodlne v lete aj v zime. Nenechajte sa odradiť jej počiatočnou drsnosťou, čím dlhšie ju budete používať, tým bude poddajnejšia. Jedinou nevýhodou je, že ľan patrí medzi drahšie materiály. Ak chcete lacnejšiu alternatívu, siahnite po posteľnej bielizni z organickej bavlny v zemitých tónoch.

Foto: Shutterstock.com

Prírodné materiály, ktoré vydržia celé generácie

Najvhodnejším materiálom na výrobu nábytku je samozrejme masívne drevo, ideálne tvrdé drevo, ako je dub a buk. Pri správnej starostlivosti v podobe pravidelnej údržby vydrží desiatky rokov. Masívne drevo oceníte napríklad pri posteli, nočných stolíkoch a skrinkách. Ak drevo zovšednie, nie je problém ho natrieť novým náterom v požadovanej farbe.

Nezabudnite na ďalší prírodný materiál, ktorým je bambus. Jeho pestovanie je šetrnejšie k životnému prostrediu a môžete z neho vyrobiť efektné okenné tienidlá, rôzne organizéry alebo závesné a stojace lampy do spálne.

Foto: Shutterstock.com

Nezabudnite na koberce

V dnešnej dobe syntetických materiálov by sme zabudli, že aj koberce môžu byť prírodné. Je len na vás, či si vyberiete jeden veľký kus alebo viacero menších. Ich cena je dokonca podobná cene syntetických kobercov. Najbežnejšie materiály, ktoré sa používajú na výrobu, sú viskóza, bambus, juta, sisal alebo kanabis. Samozrejme, existujú aj luxusnejšie koberce z vlny alebo z hodvábu, ale tam sa pohybujeme v inej cenovej kategórii. Každý materiál má svoje špecifiká, preto sa najprv poraďte s predajcom, aby ste zistili, ktorý koberec bude pre vaše nohy najlepší.

Vyberte si hlavne prírodné dekorácie

Pôsobí vaša spálňa bez dekorácií príliš sterilne? Ozdobte ho rastlinami. Do miestnosti, kde spíte, si vyberte rastliny, ktoré počas dňa vytvárajú kyslík alebo dokážu zachytávať škodliviny zo vzduchu. Vhodný je svokrin jazyk, zelenec alebo potosovec. Odporúčajú sa aj kapradiny a iné zelené izbové rastliny. Vyhnite sa kvitnúcim rastlinám; to platí najmä pre alergikov alebo ľudí s dýchacími problémami. A že nedokážete udržať pri živote ani kaktus? V takom prípade si radšej vyberte nenáročné dekorácie. K prírodnému štýlu sa hodia drhané doplnky, ktoré nájdete pod názvom macramé. S trochou zručnosti si ich môžete vyrobiť aj sami.

TIP: Ak to s udržateľnosťou myslíte vážne, pestujte nové kvety z odrezkov, ktoré dostanete od priateľov, alebo skúste vymeniť rastliny na burze rastlín – nájdete ich v online aj offline svete.

Foto: Shutterstock.com

Vdýchnite život starým veciam

Prečo kupovať nový nábytok, keď môžete oživiť ten starý? Najmä v prípade masívneho nábytku je recyklácia jednoduchá, stačí ho len obrúsiť a natrieť farbou. Pozrite sa do obchodov s použitým nábytkom, či tam nie je nejaký nábytok, ktorý môžete použiť na výrobu originálneho kúsku. Podobne môžete vdýchnuť nový život starým záclonám tým, že ich premeníte na dekoratívne vankúše.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *