Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Sklo hlási veľký odvážny návrat v interiérovom dizajne. Kdeže, tentoraz nemáme na mysli iba klasické sklenené doplnky, ale aj originálny sklenený nábytok. Kým sa ešte nedávno zdalo, že sklo z našich interiérov pomaly mizne, dnes je opak pravdou. Návrhári sa totiž rozhodli, že práve tento materiál opäť vynesú na výslnie.

Sklenený konferenčný stolík Phantom II 80 cm

Sklo ako materiál

Sklenené jedálenské stoly, konferenčné stolíky, komody a vitríny. Okrem nábytku sú populárne tiež rafinované sklenené deliace steny, ktorými oddelíte pracovný kút od zvyšku miestnosti. Zdá sa, že sklo je zase raz všade. Aby aj nie – pretože sú to práve interiéroví dizajnéri, ktorí často udávajú prím, a keď sa pre niečo nadchnú oni, potom sa to z času na čas stane skutočným trendom. Farebné, číre, dymové aj nepriehľadné sklo, takej podoby majú najmodernejšie kúsky, ktoré môžu zdobiť aj váš domov. Sklo je symbolom noblesy, preto po ňom môže siahnuť každý, kto chce pretkať svoj domov trblietavým luxusom.

Nevýhody skla

Áno, sklenený nábytok a sklenené plochy sa nehodia do každého interiéru. Poďme si načrtnúť niekoľko nevýhod sklenených prvkov v domácnosti. Prvým aspektom je samozrejme prítomnosť malých detí. Hoci ide vo väčšine prípadov o sklo tvrdené a bezpečnostné, do istej miery je to stále risk, mať v miestnosti sklo a deti súčasne. Okrem toho je nutné sklo pravidelne čistiť a leštiť – a to je vlastnosť, ktorá niektoré z nás zaručene odradí. Aj keď existujú nevýhody, mnohí z nás sklu neodolajú, práve pre jeho pozitívne vlastnosti, ktoré rozhodne prevládajú.

Prečo sa skla nebáť

Hoci sme vymenovali dve najdôležitejšie nevýhody, sklo má tiež veľa pozitívnych vlastností. Patrí totiž medzi tie najelegantnejšie materiály, ktorými môžeme vybaviť náš interiér, navyše je príjemne kombinovateľné. Sklenené kombinácie byt dokonale rozjasnia a rozsvietia. Priestor na prvý pohľad pôsobí vzdušnejšie, za čo môže samozrejme sklo. Chladná, ale jasná a ohromujúci atmosféra – takú ľahko vykúzlite práve umiestnením skleneného kusa nábytku či sklenenej dekorácie.

Sklenený kancelársky stôl Phantom

Doplnky alebo nábytok?

Sklenené dekoratívne predmety, to je to najmenej, čím môžete začať a vyskúšať si pôsobenie skla v interiéri. Sklenenou vázou môžete umocniť dojmy priestoru i nábytku, na ktorý ju umiestnite. Ale ani sklenený nábytok nie je na zahodenie. Vracajú sa klasické sklenené konferenčné stolíky. Podčiarknite stolík huňatým luxusným behúňom a vaše posedenie v spoločenskej zóne získa perfektný šmrnc. Namiesto príborníka vybavte svoju kuchyňu sklenenou komodou. Tá vám dovolí vystaviť všetko, čo chcete, aby bolo vidieť, bez toho aby sa na to prášilo. Doplňte napríklad veľkú knižnicu LED podsvietením a sklenenými dvierkami a z knižnice sa stane pôsobivá dominanta vášho obydlia. Už chápete, prečo sa sklo vracia?

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *