Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.

Aj vy patríte medzi nadšencov, ktorí sa radi nechajú inšpirovať najnovšími trendmi v interiérovom dizajne? Spálňa dnes už neznamená iba miesto pre povinný spánok, ale stáva sa aj symbolom oddychu a relaxu. Jej kľúčovým prvkom, ktorý určuje celkový štýl, je práve posteľ. Vybrať si z dnešnej nadštandardnej ponuky postelí je výzva, preto sa poďme spolu pozrieť na najnovšie trendy, ktoré nám prináša rok 2019.

Materiály, ktoré podporujú životný štýl

Zdravý životný štýl je trendom, ktorý v posledných rokoch pretrváva a buduje si stále silnejšie meno vo viacerých oblastiach nášho života. Štýl zariadenia interiéru čoraz viac odzrkadľuje našu osobnosť a životný štýl, a preto pri zariaďovaní kladieme dôraz na zvolené materiály.

Rastúcim trendom pre rok 2019 sa tak stávajú prírodné materiály, ktoré vo vašom domove vytvárajú útulnú atmosféru. V spálňach sa tak často stretnete s korpusom postelí vyrobeným z dreva. Okrem zdravia sme zodpovednejší aj k nášmu životnému prostrediu, a tak napríklad vznikajú unikátne kusy nábytku, vytvoreného z drevených paliet.

Koža a kožušiny síce tiež patria medzi prírodné materiály, no namiesto niekdajšieho pohodlia
a luxusu dnes naopak reprezentujú aroganciu a bezohľadnosť. Navyše, pri dnešnom výbere obrovského množstva kvalitných materiálov a napodobenín, zvieracie kožušiny už skutočne nepotrebujeme.

Využite priestor, ktorý máte

Využitie dostupného priestoru v spálni vo forme veľmi širokej manželskej postele je stále obľúbeným trendom, no dominantným prvkom sa stáva jej čelo. Čalúnené a dekoratívne čelá postelí pôsobia honosne a umocňujú spomínaný pocit útulnej spálne.

Ďalším obľúbeným prvkom pokiaľ ide o priestor je rastúca výška postelí. Tie sa inšpirované luxusnými hotelmi ťahajú až do výšky 75 cm, čo prispieva k celkovému pocitu komfortu v spálni a môžete tým získať aj nezanedbateľný úložný priestor. Kvalitný matrac je však stále prioritou
a najdôležitejšou časťou postele, do ktorej by ste sa nemali báť investovať.

Masívne drevené postele z buku alebo dubu budú mať v roku 2019 tiež svoje pevné miesto. Takáto posteľ pôsobí elegantne a ak je povrch ošetrený ekologickou zmesou oleja a vosku, zachová si svoj jas a jemný povrch. Stačí ich občas pretrieť suchou alebo jemne navlhčenou handričkou.

Poznáte posteľ typu boxspring?

Keď ide o typ postele, novým trendom u nás sú luxusné postele typu boxspring. Ide o posteľ, ktorá je špecifická použitím dvoch matracov uložených na sebe. Spodný matrac tvorí pevný základ, je pružinový a čalúnený v rovnakej farbe ako posteľ. Na ňom je uložený štandardný matrac pre kvalitný spánok.

Ani tieto postele sa svojou veľkosťou nehanbia využiť dostupný priestor vo vašej spálni. Zvyčajne majú tiež masívne čelo, ktoré je, ako sme spomínali, rovnako rastúcim trendom
a vhodným priestorom pre navodenie želanej útulnej atmosféry, aká k spálni patrí.

Šedá farba je na ústupe

Neutrálne farby ako čierna a biela, či rôzne odtiene šedej, začínajú uvoľňovať miesto teplejším farbám. Do popredia tak prichádzajú prírodné odtiene farieb ako sú napríklad hnedá a krémová. Tieto farby sa výborne hodia k dreveným masívnym, či minimalistickým posteliam.

Obľúbeným farebným doplnkom v spálni sa tiež stávajú námornícka modrá, tmavozelená, prípadne aj výrazná žltá a krvavo červená. V prípade spomínaného dominantného čela postele sa jedná o výborné využitie pre tieto farby.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *