Contact information

Theodore Lowe, Ap #867-859 Sit Rd, Azusa New York

We are available 24/ 7. Call Now.
Inšpirácia spálne od Biano

Ak chcete byť ráno svieži a tešiť sa z nového dňa, potom jednorázovo zainvestujte do kvalitného matraca, ktorý vás zbaví bolestí, upchatého nosa aj opuchnutých nôh. Výber toho správneho kúsku sa odvíja od použitého materiálu a tvrdosti matraca.

Inšpirácia spálne od Biano
Inšpirácia spálne

Aké typy matracov zaobstaráte

Základná stupnica tvrdosti u posteľových matracov sa uvádza v hodnotách 1 (najmäkšie) až 7 (najtvrdšie). Medzi tie mäkké patria napríklad latexové a matrace zhotovené zo studenej peny (visco-elastický materiál). Matracom z tejto peny sa niekedy tiež vraví lenivá pena z anglického lazy foam. Matrace sú ďalej vystužované napríklad kokosovým vláknom a konskými vlasmi. Na trhu zoženiete aj rôzne anatomické matrace, ktoré sa prispôsobia prehnutiu vášho tela.

Váhate, či zvoliť mäkký alebo radšej tvrdší matrac? Mäkké uvítajú najmä seniori, pretože sa ľahšie prispôsobia ich telám a nevznikajú tak otlaky (preležaniny) na tele pri dlhšom spánku. Rovnako sa vhodné pre osoby s rôznymi kĺbovými problémami.

Priemerný zdravý jedinec siahne po stredne tvrdom matraci. Tento typ udrží vašu chrbticu v rovine. Vyberať si môžete z celej škály ponuky – od latexových cez sendvičové s pamäťovou penou až po bio ručne šité na mieru.

Po tvrdých matracoch siahnite, ak máte nadváhu. Tvrdé matrace sú navrhnuté so špeciálnym profilom, ktorý vytvára až 7 anatomických zón pre váš spánok.

V obchode ich nájdete v kategórii matracov so zónovaním.

Ak nechcete tvrdý matrac ale nosíte nejaký ten kilogram navyše, potom vyskúšajte matrace, ktoré sú z jednej strany mäkké a z druhej tvrdšie. Každú noc si tak zvolíte tú časť, na ktorú sa cítite. Tieto matrace sú v obchodoch súhrnne označované ako tzv. sendvičové.

matrac_sendičový
Tropico HEUREKA PLUS 20 cm – vysoký ortopedický matrac 90 x 190 cm 2 ks

Alergií sa báť nemusíte

Ďalším faktorom zlého spánku môže byť alergická reakcia na materiály obsiahnuté vo vašom matraci. Upchatý nos je len malou známkou nejakého väčšieho problému. Jedným z riešení je zaobstarať si matrac z umelých vlákien, ktorý je vystužený z kokosových vlákien. Napríklad latexový matrac je alergicky neutrálny a zároveň zabraňuje tvorbe plesní a baktérií.

Kokosový matrac je vhodný pre alergikov, ale aj pre osoby s vysokou potivosťou, pretože dobre odvádza vlhkosť. Má tiež pozitívny účinok na kvalitný spánok, lebo kokos od vás odkloní všetky geopatogénne zóny.

Vyspite sa komfortne

Posledná vec, na ktorú sa v spálňach často zabúda, je mať dostatočný priestor na spánok. Nemáme teraz na mysli len hromadu vecí v spálni, ale priamo dĺžku postele vrátane matraca. Je logické, že matrac (a teda aj posteľ) musí byť dlhší, než je vaša výška. Odporúča sa vyberať dĺžku o cca 20 až 25 centimetrov viac, než ste vysokí. V prípade ideálnej výšky matraca odborníci odporúčajú siahať po tých s aspoň 15 centimetrami. Tenšie matrace sa rýchlo preležia, a tým strácajú svoj zmysel. Bývate s partnerom a máte dvojposteľ? Potom je najlepšie si vybrať jednu matrac na celú manželskú posteľ, neberte dve matrace o rovnakej šírke a dĺžke.

Kto je váš spací favorit?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *